Aikataulut

Nordic Fitness Expossa on käytössä kolme esiintymislavaa, joilla on non-stop-ohjelmaa koko viikonlopun.
Expolavan ja IFBB Nordic Cup -lavan esityksiä ja kilpailuja pääset seuraamaan messujen päivälipun – 25 € hinnalla.
SM-kilpailut pidetään päälavalla, johon lippujen ennakkomyyntihinta on Ticketmasterissa 43,00 euroa (3,00 € TicketMaster -kuluja) ja ovelta 40 €.

Perjantai 5. lokakuuta

Päälava
16:00 IFBB Nordic Pro seminaari
17:00 Body Fitness Nordic Cup -karsinta
18:00 Men’s Physique SM-kilpailu & Fitness SM

Lauantai 6. lokakuuta

Päälava
09:00 Bikini Fitness SM
12:00 NFE Junior Cup
17:00 IFBB Nordic Elite Pro

Nordic Cup
09:00 Body fitness
11:00 Men’s Physique
14:00 Bikini Fitness

Messulava
10:00 Päivän ohjelma: Hanna-Mari
10:30 Fit Model -kilpailu
11:00 Fitness- ja sporttivaatenäytös
11:30 Supermass Nutrition: Nooralotta Neziri
12:00 Piia Pajunen: Kestävä kehonmuokkaus
12:30 NFE Armwrestling
13:30 Martina Aitolehti & Nanna Karalahti
14:00 Fitness- ja sporttivaatenäytös
14:30 Supermass Nutrition: Kille Kujala
15:00 Fit Model -kilpailu
15:30 Leader ravintoluento
16:00 Fitness- ja sporttivaatenäytös

Sunnuntai 7. lokakuuta

Päälava
10:00 Bodybuilding, Classic Physique & Classic Bodybuilding SM
12:00 Women’s physique SM
13:00 Wellness Fitness SM
15:00 Body Fitness SM

Nordic Cup
10:00 Masters bikini & body fitness
11:00 Classic Bodybuilding, Classic Physique
13:00 Bodybuilding
16:00 Wellness Fitness

Messulava
10:00 Päivän ohjelma: Hanna-Mari
10:30 Fitness- ja sporttivaatenäytös
11:00 Martina Aitolehti & Nanna Karalahti
11:30 Pudix-syöntihaaste: Wilenius vs. Pynnönen
12:00 Fit Model -kilpailu
12:30 Supermass Nutrition: Ilona Siekkinen
13:00 Fitness- ja sporttivaatenäytös
13:30 Fit Model -kilpailu
14:00 Leader ravintoluento
14:30 Sotilasjalkakyykyn ME-koe (toistot omalla painolla)
15:00 Supermass Nutrition: Mika Sihvonen
15:30 Fitness- ja sporttivaatenäytös
16:00 Rautakoura SM

MESSUJEN PÄIVÄLIPPU 25 €
Näet messut ja IFBB Nordic Cup

KILPAILULIPUT
Perjantai 20 €
Men’s Physique + Fitness SM

Lauantai päivä 40 €
Bikini SM + NFE Junior Cup

Lauantai ilta 40 €
Nordic Pro

Lauantai koko päivä 60 €
Bikini SM + NFE Junior Cup + Nordic Elite Pro

Sunnuntai 40 €
Body Fitness, Women’s Physique, Wellness, Bodybuilding, Classic Physique & Classic BB SM

ENNAKKOKILPAILULIPUT

43,00 € (3,00 € TicketMaster kuluja)
Klikkaa tästä ennakkomyyntiin!

Huomio aikatauluissa:
Monet kilpailut ja esitykset alkavat saamanaisesti eri lavoilla tai menevät päällekkäin aikataulullisesti.

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksu tapahtuu pois lähdettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.

 

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa