Aikataulut

Nordic Fitness Expossa on käytössä kolme esiintymislavaa, joilla on non-stop-ohjelmaa koko viikonlopun.
Expolavan ja Ben Weider -lavan esityksiä ja kilpailuja pääset seuraamaan messujen päivälipun (25 €) hinnalla.
SM-kilpailut pidetään päälavalla, johon lippujen ennakkomyyntihinta on Ticketmasterissa 50,00 euroa ja ovelta 55 euroa .

Perjantai 5. lokakuuta

Päälava
16:00 IFBB Nordic Pro seminaari
17:00 Body Fitness BWLC -karsinta
18:00 Men’s Physique SM-kilpailu

Lauantai 6. lokakuuta

Päälava
09:00 Bikini Fitness SM
12:00 NFE Junior Cu
17:00 IFBB Nordic Elite Pro

Ben Weider Legacy Cup
09:00 Body fitness
11:00 Men’s Physique
14:00 Bikini Fitness

Messulava
09:00 NFE Armwrestling
10:00 Seminaari 1
10:30 Painonnostoesitys
11:00 Sporttivaateshow
11:30 Meikkivinkkejä
12:00 Seminaari 2
12:30 Ms. Fitness Finland kilpailijaesittelyt
13:00 Painonnostoesitys
13:30 Seminaari 3
14:00 Sporttivaateshow
14:30 Meikkivinkkejä
15:00 Seminaari (päälava)
15:00 Seminaari 4
15:30 Ms. Fitness Finland kilpailijaesittelyt
16:00 Sporttivaateshow
16:30 Meikkivinkkejä
17:00 Seminaari 5

Sunnuntai 7. lokakuuta

Päälava
10:00 Bodybuilding & Classic Bodybuilding SM
12:00 Women’s physique SM
13:00 Wellness Fitness SM
15:00 Body Fitness SM

Ben Weider Legacy Cup
09:00 Masters bikini & body fitness
12:00 Classic Bodybuilding
13:00 Bodybuilding
16:00 Wellness Fitness

Messulava
09:00 Rautakoura SM
10:00 Seminaari 6
10:30 Sporttivaateshow
11:00 Meikkivinkkejä
11:30 Painonnostoesitys
12:00 Ms. Fitness Finland finaali
13:00 Seminaari 7
13:30 Sporttivaateshow
14:00 Meikkivinkkejä
14:30 Seminaari 8
15:00 Painonnostoesitys
15:30 Sporttivaateshow
16:00 Seminaari 9

 


 

SM-KILPAILUJEN LIPUT
53,50 €
(sis. 3,50 €
TicketMaster -kuluja)

OSTA LIPUT TÄSTÄ!

Lipun hinta
ovelta 50 €

 

Huomio aikatauluissa:
Monet kilpailut ja esitykset alkavat saamanaisesti eri lavoilla tai menevät päällekkäin aikataulullisesti.

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksu tapahtuu pois lähdettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.

 

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa