Nocco Fitness SM

Fitnessurheilun SM-kilpailut pidetään ensimmäistä kertaa Turussa, Turun Messukeskuksessa. Käytössä on suuri messuhalli aiempien vuosien malliin, jossa tunnelma nostetaan kattoon heti, kun kilpailu alkaa. Nocco Fitness SM-kilpailu on kaksipäiväinen ja siinä kilpaillaan kaikkiaan yhdeksässä lajissa.

Jos et ole aikaisemmin käynyt katsomassa Nocco Fitness SM-kilpailua, nyt siihen on mahdollisuus ja paikkana on Turun Messukeskus. Tervetuloa fitnessmaniaan!

Liput Nocco Fitness SM-kilpailuun: www.ticketmaster.fi/nordicfitnessexpo 
HUOM: emme ota vastaan käteistä, lippuostot vain pankki/luottokortilla.

Lauantai 10. lokakuuta
11:00 Women’s physique SM (+masters wp), fitness SM (+ juniori fitness), Fit model SM
13:00 Classic bodybuilding SM, classic physique SM
15:00 Body fitness SM

Sunnuntai 11. lokakuuta
11:00 Men’s physique SM
13:00 Wellness fitness SM
15:00 Bikini fitness SM

Kilpailun järjestää Suomen Fitnessurheilu ry.

 
SM-kilpailun ilmoittautuneet kilpailijat
Kilpailija, tarkista että nimesi, laji, sarja ja tiimi ovat oikein.
Ilmoita mahdollisista korjauksista info@nordicfitnessexpo.com
HUOM: 
Uusi sarjajako ei vaikuta millään tavalla MM-kilpailu valitaan ja sarjojen voittajat pääsevät MM-kilpailuun.
 
Bikini fitness – 160 cm
Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
Elvi-Victorija Alekseeva, Optimal Fit K&M, Jyväskylä
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
Clarissa Pajukoski, Team Optimal Fit K&M, Forssa
Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
Marjo Voutilainen, Team Pro Level, Helsinki
Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
Heidi Nykänen, Badass Athletes Team, Helsinki
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
Iida Kaihua, Pro Elite Team, Lempäälä
Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
Tuija Penttilä, Team Athlete Figures, Lappeenranta
 
Bikini fitness – 163 cm
Annika Klemetti, Team Fitfarm, Vantaa
Elliida Veikkola, Finnish Physique Academy, Pori
Liisa Ahtinen, Team Supermass, Pieksämäki
Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
Jenni Taipaleenmäki, Team FitFarm, Oulu
Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
Ronja-Mari Rothovius, Team Elite Academy, Tampere
Laura Hipsi, WIS Fitness Team, Turenki
Siina Bogdanoff, Team Jiipee, Varkaus
Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
Sonja Ristolainen, Team Fullmetal, Äänekoski
 
Bikini fitness – 166 cm
Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fitfarm, Vantaa
Rosa Svenn, Team Balancedbody, Vantaa
Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
Heidi Rauhanen, Team Fitfarm, Kotka
Jasmina Vainio, Team Sensei, Eurajoki
Ella Mård, Team Madness, Turku
Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
Elina Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
Mia Jämsä, Northern Lights Fitness Team, Oulu
 
Bikini fitness – 169 cm
Kaisa Vuori, Team Prolevel, Helsinki
Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
Krista Eriksson, Team Madness, Salo
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
Elina Loijas, Team Warriors, Äänekoski
Tia-Maria Kivelä, Team Madness, Pori
Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna
Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Katariina Hietalahti, Team Piukat Paikat, Pori
 
Bikini fitness – 172 cm
Roosa Heikkilä, Euphoria Fitness Team, Kokkola
Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
Jonna Mäkelä, Team Warriors, Helsinki
Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja
Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
Jasmin Vornanen, Team Force, Helsinki
 
Bikini fitness + 172 cm
Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
Susanna Heiskala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Essi Ikäläinen, Lean Team, Helsinki
Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit K&M, Tampere
Reetta Koskinen, Team Pro Level, Vantaa
Claudia Tripolitis, Team BalancedBody, Valkeakoski
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio
Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki
Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä
 
Body fitness – 158 cm
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Jasmin Sarin, Team Tähtikunto, Espoo
Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa
Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo
Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
Riikka TiiainenInvicta Fitness Team, Helsinki
Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
Sanna Hedman, Team FitFarm, Kuopio
Dina Kaspi, Team Solana, Espoo
Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
 
Body fitness – 160 cm
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
Noora Lempiäinen, Team Bull’s All Out, Lappeenrant
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu
Anna-Kaisa Toveri, Team Fitfarm, Nokia
 
Body fitness – 163 cm
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
Taru Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
Elli Hedman, Team FitFarm, Jyväskylä
Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsink
Nelli Pekonen, Pt Team Fit, Lahti
Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
Senni Ranta-aho, Team Sportlife, Muurame
Riina Majalahti, Team Pro Fit, Seinäjoki
Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
Sanni Kastelvuo, Team Elite Academy, Tampere
Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
Reetta Ronimus, Pt Team Fit, Lahti
 
Body fitness – 166 cm
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
Heli Marttila, Badass Athletes Team, Helsinki
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
Jonna Vesaaja, Bull’s All Out, Lahti
Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
 
Body fitness – 168 cm
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Rejoice Rissanen, Team Power Gym, Chiva Valencia, Espanja
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Krista Parviainen, Team Sportlife, Tampere
Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjok
Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
Heidi Mäkisalo, Team MK- Physique, Turku
Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
Janita Juujärvi, EI TIIMIÄ, Rovaniemi
Jaana Holm-Vähäviita, Badass Athletes, Helsinki
Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
 
Body fitness + 168 cm
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tamper
Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampee
Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
Heli Hampinen, Team Eastbody, Klaukkaa
Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo
 
Wellness fitness – 158 cm
Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
Mari Poikolainen, Team East Body, Helsinki
Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
Kati Rönkä, Team LadyLine, Pielavesi
 
Wellness fitness – 163 cm
Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
Sanni Sunila, Team FitFarm, Kotka
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
Suvi Laine, Team Bull’s All Out, Tampere
Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio
Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
Tytti Saarinen, Team Tzemppi, Turku
 
Wellness fitness – 168 cm
Paola Kovanen, Team Karboni, Jyväskylä
Jenni Korpela, Team Fitfarm, Vaajakoski
Jenna Toivanen, Team Fitlife, Turku
Janette Naso, Team JiiPee, Tornio
Satu Kaleva, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
Maria Ericsson, Team Badassathletes, Espoo
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
 
Wellness fitness + 168 cm
Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
Anniina Lackman, Team Bull’s Allout, Tampere
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
Emmi Koivula, Team SuperMoves, Ilmarinen
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Tampere
 
Women’s physique
Anni Karinen, Team Sportlife, Kerava
Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari (m35)
Saara Kokko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Inga Eriksson, Northern Lights Fitness Team, Oulu
 
Fitness
Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava (juniori)
Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä
Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma
Sirja Puustelli, Team Pro Level, Helsinki
Anu Lehtoranta, EI TIIMIÄ, Tampere
 
Fit model
Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
Eija Ranua, Team Golden Fitness, Tampere
Saila Kaistamo-Vilen, Team Golden Fitness, Ulvila,
Pingshan Hu-Pentikäinen, Team Golden Fitness, Vantaa
Olga Kulmala, Team Body Temple, Salo
 
Men’s physique – 175 cm
Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
Milad Amiri, Team Fit Lions, Helsinki
Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Philip Ekblad, Team Powerfit, Inko
Ali Al-Sudani, Team Fitfarm, Tampere
Mohamed Ahmed, Team Pro Level, Helsinki
Jouni Innanen, Team Jiipee, Kemi
Ari Saukk Northern Lights Fitness Team, Oulu
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
Joona Arenius, Team Pro Level, Vantaa
Anton Pulli, Team SportLife, Helsinki
Victor Regalado, Team Fitlions, Turku
 
Men’s physique – 182 cm
Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
Jaakko Ylitalo Northern Lights Fitness Team, Oulu
Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
Elyas Saeedi, Team Fysiomotio, Kokkola
Toni Vekka, Sensei Team, Turku
Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Team Fitfarm, Tampere
Mikko Kuusinen, Team Jiipee, Savonlinna
Petri Lehtoväre, Team Karboni, Kangasala
Abdullah Alshaban, Team Karboni, Jyväskylä
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
 
Men’s physique + 182 cm
Ville Pietikäinen, West Coast Fitness Academy, Kerava
Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Santeri Karhu, Team Eastbody, Vantaa
Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Helsinki
Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
Mikael Pekkala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Erik Abbor, Team Trifinity, Kronoby
Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
Samuel Koskela, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Arto Apo, Team FitFarm, Jyväskylä
Niklas Mälkönen, Team Bull’s All Out, Tampere
 
Classic Bodybuilding – 173 cm
Niko Vehkajärvi, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila
Henri Kivijärvi, Team Jiipee, Savonlinna
Matias Sippola, Team Pro Fit, Seinäjoki
Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
Matti Mäntymäki, Jeven ja Eelin Tiimi, Lahti
Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori
Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
Esa Kauppinen, Team Karboni, Lappeenranta
Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
Petko Stoyanov, Team Karboni, Seinäjoki
Aram Hajipour, Team Karboni, Turku
 
Classic Bodybuilding + 173 cm
Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Pirkkala
Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio
Moein Shokreh, Team Fitl Lions, Turku
Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
Joel Kaitala, Crew 03 Team, Lahti
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
Janne Niemelä, Team Fitfarm, Vantaa
Nikolas Itälä, Team Karboni, Jyväskylä
Severi Madetoja, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
Janne Väänänen, Team Sportlife, Joensuu
Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
 
Classic Physique
Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Lahti
Janne Lahtela, Team Powerhouse, Tampere
Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
Benard Antwi, Team JiiPee, Kuusamo
Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku
Mika Kallio, Team Solana, Vanta

Nocco Fitness SM-liput

Lauantai 10. lokakuuta, SM-kilpailu (päälava)
Liput ovelta:
50 €
11:00 Women’s physique SM (+masters wp), fitness SM (+ juniori fitness), Fit model SM
13:00 Classic bodybuilding SM, classic physique SM
15:00 Body fitness SM

Sunnuntai 11. lokakuuta, SM-kilpailu (päälava)
Liput ovelta: 50 €
11:00 Men’s physique SM
13:00 Wellness fitness SM
15:00 Bikini fitness SM

Liput Nocco Fitness SM-kilpailuun: www.ticketmaster.fi/nordicfitnessexpo
HUOM: emme ota vastaan käteistä, lippuostot vain pankki/luottokortilla.

LIPUT
Kysymyksiä lipuista
klikkaa tästä!

 

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa Turun Messukeskuksessa 6 euroa.

 

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa