Kotka Fitness Cup 2020

Kotka Fitness Cup järjestetään 19. syyskuuta Karhuvuoren urheilutalolla eli Steveco-areenalla. Kilpailu on tarkoitettu vuonna 2020 ensimmäistä kertaa kilpaileville kilpailijoille (koskee myös kevätkaudella kilpailleita). Kotka Fitness Cupissa on mukana myös Masters-kilpailut, joista sarjavoittajat pääsevät omakustanteisesti kilpailemaan masters MM-kilpailuissa myöhemmin syksyllä.

Ennen varsinaista kilpailua, järjestetään HARJOITUSKILPAILU, johon voi osallistua kaikki kilpailu- ja harrastuslisenssin lunastaneet kilpailijat ja alan harrastajat. Harjoituskilpailussa on mukana kaikki SFU:n sarjat.

Kilpailu järjestetään Kotkan kaupungin suosiollisella tuella. Steveco-areena on vuonna 1974 rakennettu urheiluhalli Kotkassa Karhuvuoren kaupunginosassa. Se on Korisliigassa pelaavan KTP-Basketin ja koripallon naisten SM-sarjassa pelaavien Peli-Karhujen kotikenttä, osoite Ututie 4, 48350 Kotka

Kilpailun aikataulu ilmoitetaan heinäkuussa. Ensin kilpaillaan harjoituskilpailu, sitten masters -sarjat, jonka jälkeen siirrytään tulokkaiden SM-kilpailuun. Kilpailijoiden ilmoittautuminen 1.-31. heinäkuuta 2020.
Liput 30 euroa

Kotka Fitness Cup -kilpailun ilmoittautuneet kilpailijat
Kilpailija, tarkista että nimesi, laji, sarja ja tiimi ovat oikein.
Tärkeää: Ilmoittautumisesi ilmestyy listoille 48 h aikana, sillä listat tehdään manuaalisesti eli tiedot eivät suoraan siirry listoille.
Ilmoita mahdollisista korjauksista info@nordicfitnessexpo.com

Tulokkaiden SM lajit ja sarjat:
Mikäli sarjaan ilmoittautuu viisi (5) tai vähemmän kilpailijoita, kilpailijat siirretään ylempään pituusluokkaan.

Bikini fitness – 160 cm
Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
Janette Lyyski, Team Fitfarm, Turku
Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää

Bikini fitness – 163 cm

Bikini fitness – 166 cm
Heidi Rauhanen, Team Fitfarm, Kotka
Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fitfarm, Vantaa
Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi

Bikini fitness – 169 cm
Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala

Bikini fitness + 169 cm
Jonna Mäkelä, Team Warriors, Helsinki
Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
Ida Holm, Team Golden Fitness, Turku
Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio

Body fitness – 158 cm
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
Nora Junnonen, Team Golden Life, Veikkola
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku

Body fitness – 163 cm
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Body fitness – 168 cm
Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Rejoice Rissanen, Team Power Gym, Chiva Valencia, Espanja
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
Susanna Niemi, EI TIIMIÄ, Hyllykallio

Body fitness + 168 cm
Maria Lahti, Team Bull’s All Out, Tampere
Noora Lahtinen Team Solana, Helsinki
Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla

Wellness fitness  – 164 cm
Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi

Wellness fitness + 164 cm
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
Emmi Koivula, Team SuperMoves, Ilmarinen
Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
Jonna Huhtakangas, Team Bull’s Allout, Tampere
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
Anniina Lackman, Team Bull’s Allout, Tampere
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli

Women’s physique

Fitness
Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava
Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Men’s physique
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
Ali Al-Sudani, Team Fitfarm, Tampere
Arto Apo, Team FitFarm, Jyväskylä
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Karri Laakso, Team Green Beat, Turku

Classic Bodybuilding
Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Atanväylä
Janne Väänänen, Team Sportlife, Joensuu
Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki

Classic Physique
Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku

MASTERS-kilpailun lajit ja sarjat:
Mikäli sarjaan ilmoittautuu viisi (5) tai vähemmän kilpailijoita, kilpailijat siirretään ylempään pituusluokkaan.

Bikini fitness 35-39– vuotiaat
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja

Bikini fitness 40-vuotiaat
Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava

Body fitness 35-39–vuotiaat
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku

Body fitness 40-vuotiaat
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
Kirsi Helander-Helin, Team Bull`All Out, Hämeenlinna
Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu

Wellness fitness 35-vuotiaat
Julia Hakkarainen, Team Full Metal, Vaajakoski
Heidi Majuri, West Coast Fitness Academy, Klaukkala
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa

Women’s physique 35-vuotiaat

Men’s physique 40-vuotiaat
Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu

Classic Bodybuilding 40-vuotiaat
Jyri Ansa, Team Optimal Fit, Orimattila

Classic Physique 40-vuotiaat

HARJOITUSKILPAILU

Bikini fitness
Julia Asumalahti
Mirka Hotti
Ida Holm
Oona Kaartinen
Mira Ollikainen
Roosa Heikkilä
Jasmin Vornanen
Riina Kainulainen-Mutanen

Body fitness
Amanda Aspegren
Aino Enne-Farias
Heli Böhm-Kotamäki
Riina Kuittinen
Sanna Niemi
Pauliina Mäki
Noora Lempiäinen
Meri Suonpää
Noora Lahtinen
Katarina (Kati) Ekman
Sarianna Hietala
Elisabeth Mäentausta
Hanne Mitrunen

Wellness fitness
Heidi Majuri
Emilia Kemppainen
Marianne Korvo
Tuulia Takanen
Anniina Perälä
Oona-Emilia Roppola
Anniina Lackman
Inka Helin

Women’s physique

Fit Model
Elisabeth Erholtz

Fitness
Camilla Bergström
Hannele Eronen

Men’s physique
Ville Kekki
Jussi Koivisto
Karri Laakso
Kristian Makara

Classic physique
Reino Huuskonen

Classic bodybuilding
Jyri Ansa
Severi Madetoja
Jaakko Koponen
Eetu Lähteenmaa
Veli Siltala

 
 
 

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa