Toistohauiskäännön SM-kilpailun tulokset

Miehet
1. Markus Laukkanen / Jyskä, 11 toistoa 40 kilolla, omapaino 78,6 kg
2. Toni Vekka / Turku, 11 toistoa 40 kilolla, oma paino 78,9 kg
3. Sami Simpanen / Kerava, 10 toistoa 47,5 kilolla, oma paino 94,7 kg

Naiset
1. Minna Pohjola / Turku, 13 toistoa, 22,5 kilolla, oma paino 64,2 kg
2. Saara Laine / Turku, 7 toistoa, 25 kilolla, oma paino 71,4 kg
3. Erika Ketola / Vaasa, 4 toistoa, 25 kilolla, oma paino 68,8 kg

Fitness SM -kilpailujen tulokset
Lauantai 10. lokakuuta, 2020

Fitness
1. Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
2. Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava (juniori)
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma (juniori)
4. Sirja Puustelli, Team Pro Level, Helsinki
5. Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Fit Model
1. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
2. Saila Kaistamo-Vilen, Team Golden Fitness, Ulvila,
3. Pingshan Hu-Pentikäinen, Team Golden Fitness, Vantaa
4. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku
5. Olga Kulmala, Team Body Temple, Salo

Women’s physique
1. Inga Eriksson, Northern Lights Fitness Team, Oulu
2. Saara Kokko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari
Masters Women’s physique
Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari

Classic bodybuilding -173 cm
1. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku
4. Henri Kivijärvi, Team Jiipee, Savonlinna
5. Matias Sippola, Team Pro Fit, Seinäjoki
6. Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori
7. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
8. Niko Vehkajärvi, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
10. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
11. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
12. Petko Stoyanov, Team Karboni, Seinäjoki
13. Esa Kauppinen, Team Karboni, Lappeenranta
14. Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic bodybuilding +173 cm
1. Nikolas Itälä, Team Karboni, Jyväskylä
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
4. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
5. Severi Madetoja, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Janne Niemelä, Team Fitfarm, Vantaa
7. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Pirkkala
8. Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
9. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
10. Joel Kaitala, Crew 03 Team, Lahti
11. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
12. Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
13. Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio

Classic bodybuilding overall
1. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere

Classic physique
1. Benard Antwi, Team JiiPee, Kuusamo
2. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Lahti
3. Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku
4. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
5. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
6. Janne Lahtela, Team Powerhouse, Tampere
7. Mika Kallio, Team Solana, Vantaa

Body fitness -158 cm
1. Dina Kaspi, Team Solana, Espoo
2. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
5. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
6. Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
7. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo
8. Jasmin Sarin, Team Tähtikunto, Espoo
9. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
10. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
11. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
12. Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu
13. Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa
14. Sanna Hedman, Team FitFarm, Kuopio

Body fitness -160cm
1. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
2. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
3. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
4. Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
5. Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
6. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
7. Noora Lempiäinen, Team Bull’s All Out, Lappeenranta

Body fitness -163 cm
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
5. Nelli Pekonen, Pt Team Fit, Lahti
6. Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
7. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
8. Reetta Ronimus, Pt Team Fit, Lahti
9. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
10. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
11. Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
12. Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsink
13. Riina Majalahti, Team Pro Fit, Seinäjoki
14. Senni Ranta-aho, Team Sportlife, Muurame
15. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
16. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
17. Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
18. Taru Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
19. Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
20. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Body fitness -166 cm
1. Sanni Kastelvuo, Team Elite Academy, Tampere
2. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
4. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
5. Janita Juujärvi, Team Arctic Figure, Rovaniemi
6. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
7. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
8. Heli Marttila, Badass Athletes Team, Helsinki
9. Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
10. Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki
11. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
12. Jonna Vesaaja, Bull’s All Out, Lahti

Body fitness -168 cm
1. Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
2. Krista Parviainen, Team Sportlife, Tampere
3. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
7. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
8. Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjok
9. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
10. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tamper
11. Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
12. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala

Body fitness +168 cm
1. Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
2. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
3. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
4. Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
5. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
6. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
7. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
8. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
9. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
10. Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
11. Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
12. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
13. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampee
14. Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo

Body fitness overall
1. Dina Kaspi, Team Solana, Espoo

NFE 2020 JUNIOR & MASTERS SM

Men’s physique 40-vuotiaat
1. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
2. Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
4. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
7. Ari Saukko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
8. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki

Classic Bodybuilding 40-vuotiaat
1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
4. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic Bodybuilding 20-23-vuotiaat
1. Nikolas itälä, Team Karboni, Jyväskylä
2. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
3. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
4. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
5. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma (16-19-vuotiaat)

Classic Physique 20-23-vuotiaat
1. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
2. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku

Body fitness 20-23-vuotiaat – 163 cm
1. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
2. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
3. Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
5. Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa (16-19-vuotiaat)
6. Elisa Koski, Team Tähtikunto, Somero

Body fitness 20-23-vuotiaat + 163 cm
1. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
2. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
3. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
4. Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
5. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
6. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
7. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
8. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori

Body fitness masters +45 – 163 cm
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
3. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
4. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
5. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
6. Piia Mäittälä-Nurmi, VV FitnessTeam, Askola
7. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu
8. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
9. Tiina Kesti, Team Jiipee, Oulunsalo
10. Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää

Body fitness masters +45 + 163 cm
1. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
2. Tiina Leppänen, Team Bulls All Out, Espoo
3. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
4. Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
5. Minna Helojoki, Team Bull’s All Out, Klaukkala
6. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
7. Riina Nylander, Lean Team, Ylöjärvi
8. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
9. Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
10. Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti
11. Jaana Holm-Vähäviita, Badass Athletes Helsinki, Helsinki
12. Heli Hampinen, Team Eastbody, Klaukkala

Body fitness 40-vuotiaat
1. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
2. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
3. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
4. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
5. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
6. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
7. Merja Turpeinen, Lady Line, Pielavesi
8. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
9. Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
10. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
11. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
12. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
13. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
14. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
15. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa

Body fitness 35-vuotiaat
1. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
2. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
3. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
4. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
5. Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjoki
6. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
7. Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
8. Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo

Men’s physique 20-23-vuotiaat
1. Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
2. Philip Ekblad, Team Powerfit, Inkoo
3. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
4. Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
5. Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
6. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela

Sunnuntai 11. lokakuuta, 2020
Fitness SM, Junior ja Masters tulokset

Wellness fitness 35-vuotiaat
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
3. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
4. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
5. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
6. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Heidi Majuri, West coast fitness academy, Klaukkala
8. Melina Tikkanen, Northern Lights Fitness Team, Jyväskylä

Wellness fitness 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
1. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
2. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
3. Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
4. Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
5. Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
6. Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
7. Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
8. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
9. Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio (16-19-vuotiaat)
10. Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
11. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
12. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Bikini fitness 16-19-vuotiaat avoin pituusluokka
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
3. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere (16-19-vuotiaat)
4. Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
5. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
6. Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
7. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
8. Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
9. Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 164 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
3. Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
4. Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
5. Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
6. Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
7. Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
8. Alina Mattsén, Team Trifinity, Mariehamn
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 169 cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
5. Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
6. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
7. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
8. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
9. Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat +169 cm
1. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
2. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
3. Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
4. Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
6. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
7. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
8. Oona Bebawy, Team East Body, Vantaa
9. Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
10. Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio 

Bikini fitness 45-vuotiaat
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
3. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
4. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
5. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
6. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
7. Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
 
Bikini fitness 40-vuotiaat
1. Ellen Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
2. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
3. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
4. Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
5. Sonja Ristolainen, Team Fullmetal, Äänekoski
6. Kaisa Koskelainen, Team Sportlife, Lahti
7. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
 
Bikini fitness 35-vuotiaat
1. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
2. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
3. Johanna Rantala, Team Murves, Tampere
4. Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
5. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
6. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä

Men’s physique -175 cm
1. Milad Amiri, Team Fit Lions, Helsinki
2. Ali Al-Sudani, Team Fitfarm, Tampere
3. Victor Regalado, Team Fitlions, Turku
4. Philip Ekblad, Team Powerfit, Inko
5. Mohamed Ahmed, Team Pro Level, Helsinki
6. Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
7. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
8. Anton Pulli, Team SportLife, Helsinki
9. Jouni Innanen, Team Jiipee, Kemi
 
Men’s physique -182 cm
1. Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
2. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
3. Estifanos Temesgen, Team Optimal Fit K&M, Lahti
4. Elyas Saeedi, Team Fysiomotio, Kokkola
5. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
6. Mikko Kuusinen, Team Jiipee, Savonlinna
7. Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
8. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
9. Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Team Fitfarm, Tampere
10. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
11. Abdullah Alshaban, Team Karboni, Jyväskylä
12. Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
13. Petri Lehtoväre, Team Karboni, Kangasala
14. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
15. Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
16. Jaakko Ylitalo Northern Lights Fitness Team, Oulu
17.Toni Vekka, Sensei Team, Turku
 
Men’s physique +182 cm
1. Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
2. Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
3. Samuel Koskela, Northern Lights Fitness Team, Oulu
4. Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Mikael Pekkala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
7. Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
8. Erik Abbor, Team Trifinity, Kronoby
9. Santeri Karhu, Team Eastbody, Vantaa
10. Niklas Mälkönen, Team Bull’s All Out, Tampere
11. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
12. Arto Apo, Team FitFarm, Jyväskylä

13. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki

Men’s physique overall

1. Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
Wellness fitness – 158 cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
3. Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
4. Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
5. Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
6. Mari Poikolainen, Team East Body, Helsinki
7. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
8. Kati Rönkä, Team LadyLine, Pielavesi
 
Wellness fitness – 163 cm
1. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
2. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
3. Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
4. Sanni Sunila, Team FitFarm, Kotka
5. Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio
6. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
7. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
 
Wellness fitness – 168 cm
1. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
2. Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
3. Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
4. Jenna Toivanen, Team Fitlife, Turku
5. Maria Ericsson, Team Badassathletes, Espoo
6. Tytti Saarinen, Team Tzemppi, Turku
7. Satu Kaleva, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
 
Wellness fitness + 168 cm
1. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
2. Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
3. Anniina Lackman, Team Bull’s Allout, Tampere
4. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
5. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
6. Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
7. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
8. Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
9. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
10. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
11. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
12. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
 
Wellness Fitness Overall
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
 
Bikini Fitness -160cm
1. Marjo Voutilainen, Team Pro Level, Helsinki
2. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Clarissa Pajukoski, Team Optimal Fit K&M, Forssa
5. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
6. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
7. Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
8. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
9. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
10. Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
11. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
12. Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
13. Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
14. Tuija Penttilä, Team Athlete Figures, Lappeenranta
 
Bikini Fitness -163cm
1. Elvi-Victorija Alekseeva, Optimal Fit K&M, Jyväskylä
2. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
3. Liisa Ahtinen, Team Fitfire, Pieksämäki
4. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
5. Annika Klemetti, Team Fitfarm, Vantaa
6. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Vantaa
7. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
8. Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
9. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
10. Laura Hipsi, WIS Fitness Team, Turenki
11. Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
12. Jenni Taipaleenmäki, Team FitFarm, Oulu
13. Siina Bogdanoff, Team Jiipee, Varkaus
14. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
15. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
16. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
 
Bikini Fitness -166cm
1. Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere
2. Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fitfarm, Vantaa
3. Elina Loijas, Team Warriors, Äänekoski
4. Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
5. Ella Mård, Team Madness, Turku
6. Jasmina Vainio, Team Sensei, Eurajoki
7. Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
8. Ellen Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
9. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
10. Heidi Rauhanen, Team Fitfarm, Kotka
11. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
12. Mia Jämsä, Northern Lights Fitness Team, Oulu
13. Alina Mattsén, Team Trifinity, Mariehamn
14. Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
 
Bikini Fitness -169cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
5. Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
6. Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
7. Krista Eriksson, Team Madness, Salo
8. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
9. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
10. Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
11. Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
12. Jonna Mäkelä, Team Warriors, Helsinki
13. Katariina Hietalahti, Team Piukat Paikat, Pori
14. Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna
 
Bikini Fitness -172cm
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
3. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
4. Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
5. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
6. Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
7. Roosa Heikkilä, Euphoria Fitness Team, Kokkola
8. Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
9. Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
10. Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja
11. Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
 
Bikini Fitness +172cm
1. Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit K&M, Tampere
2. Susanna Heiskala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
4. Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
5. Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
6. Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
7. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
8. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Tampere
9. Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
10. Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki
11. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
12. Reetta Koskinen, Team Pro Level, Vantaa
13. Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
14. Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio
15. Essi Ikäläinen, Lean Team, Helsinki
 
Bikini Fitness Overall
1. Elvi-Victorija Alekseeva, Optimal Fit K&M, Jyväskylä

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa