Fitnessurheilun juniorien ja masters SM-kilpailu

 

Nordic Fitness Expon messulavalla järjestetään poikkeuksellisesti fitnessurheilun juniorien ja mastersien SM-kilpailut johtuen kevään COVID-19 epidemiasta, jonka takia kilpailut siirrettiin syksyyn. Tämän hienon kaksipäiväisen kilpailun näet messujen päivälipulla! Aikataulut on suunniteltu siten, että juniori- ja masters -sarjoissa kilpailevat voivat aikataulullisesti osallistua myös yleisen sarjan SM-kilpailuun. Ainoa poikkeus on juniorisarjojen fitness, joka nähdään vain päälavalla.

Aikataulut
Lauantai 10.10.
10:00 Masters SM 40 classic bodybuilding, classic physique, men’s physique
10:30 Juniorien SM 16-19 & 20-23-vuotiaat men’s physique, classic bodybuilding
11:30 Juniorien SM 16-19 & 20-23-vuotiaat body fitness
13:00 Masters SM 35, 40, 45 body fitness
15:00 Juniorien SM 16-19 & 20-23 men’s physique

Sunnuntai
10:00 Masters SM 35 wellness fitness
10:30 Juniorien 16-19 & 20-23-vuotiaiden SM wellness fitness & bikini fitness
12:30 Masters 35, 40, 45 bikini fitness

Juniorien ja masters SM-kilpailun ilmoittautuneet kilpailijat
Kilpailija, tarkista että nimesi, laji, sarja ja tiimi ovat oikein.
Tärkeää: Ilmoittautumisesi ilmestyy listoille 48 h aikana, sillä listat tehdään manuaalisesti eli tiedot eivät suoraan siirry listoille.
Ilmoita mahdollisista korjauksista info@nordicfitnessexpo.com

JUNIORIEN SM

Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 164 cm
Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
Ronja-Mari Rothovius, Team Elite Academy, Tampere

Bikini fitness 20-23-vuotiaat + 164 cm
Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
Helmi Puustinen, Team Glory, Helsinki
Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio

Bikini fitness 16-19-vuotiaat avoin pituusluokka
Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää

Body fitness 20-23-vuotiaat – 163 cm
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
Nora Junnonen, Team Golden Life, Veikkola

Body fitness 20-23-vuotiaat + 163 cm
Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa

Body fitness 16-19-vuotiaat, avoin pituusluokka

Wellness fitness 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Wellness fitness 16-19-vuotiaat, avoin pituusluokka
Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio
Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere

Men’s physique 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
Philip Ekblad, Team Powerfit, Inkoo

Men’s physique 16-19-vuotiaat, avoin pituusluokka

Classic Bodybuilding 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Reino HuuskonenTeam Greenbeat, Turku
Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki

Classic Bodybuilding 16-19-vuotiaat, avoin pituusluokka

Classic Physique 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka

Classic Physique 16-19-vuotiaat, avoin pituusluokka

MASTERS SM

Bikini fitness 35-vuotiaat
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja

Bikini fitness 40-vuotiaat
Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere

Bikini fitness 45-vuotiaat

Body fitness 35-vuotiaat
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
Katarina Ekman, EI TIIMIÄ, Espoo
Susanna Niemi, EI TIIMIÄ, Hyllykallio

Body fitness 40-vuotiaat
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä

Body fitness 45-vuotiaat
Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
Tiina Leppänen, Team Bulls All Out, Espoo
Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Wellness fitness 35-vuotiaat
Heidi Majuri, West coast fitness academy, Klaukkala
Julia Hakkarainen, Team Full Metal, Vaajakoski
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli

Women’s physique 35-vuotiaat

Men’s physique 40-vuotiaat
Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu

Classic Bodybuilding 40-vuotiaat
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic Physique 40-vuotiaat

 

LIPUT
Kysymyksiä lipuista
klikkaa tästä!

 

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa