Fitnessurheilun juniorien ja masters SM-kilpailu

Nordic Fitness Expon messulavalla järjestetään poikkeuksellisesti fitnessurheilun juniorien ja mastersien SM-kilpailut johtuen kevään kilpaiun perumisesta. Tämän hienon kaksipäiväisen kilpailun näet messujen päivälipulla – 20 €! Päivälippuja saa ostaa messukeskuksen lippukassoilta tapahtumaviikonloppuna.

Aikataulut on suunniteltu siten, että juniori- ja masters -sarjoissa kilpailevat voivat aikataulullisesti osallistua myös yleisen sarjan SM-kilpailuun. Ainoat poikkeukset ovat juniorisarjan fitness ja masters-sarjan women’s physique, jotka nähdään vain päälavalla yleisen sarjan yhteydessä.

Liput Nocco Fitness SM-kilpailuun: www.ticketmaster.fi/nordicfitnessexpo

Aikataulut
Lauantai 10.10.
10:00 Masters SM 40 classic bodybuilding, classic physique
10:30 Juniorien SM men’s physique, classic bodybuilding, classic physique
11:30 Juniorien SM body fitness
13:00 Masters SM 35, 40, 45 body fitness

Sunnuntai
10:00 Masters SM 35 wellness fitness
10:30 Juniorien SM wellness fitness & bikini fitness
12:30 Masters 35, 40, 45 bikini fitness

Juniorien ja masters SM-kilpailun ilmoittautuneet kilpailijat
Kilpailija, tarkista että nimesi, laji, sarja ja tiimi ovat oikein.
Ilmoita mahdollisista korjauksista info@nordicfitnessexpo.com
 
JUNIORIEN SM
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 164 cm
Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
Ronja-Mari Rothovius, Team Elite Academy, Tampere
Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
Alina Mattsén, Team Trifinity, Mariehamn
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 169 cm
Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
Janina Ahlfors, Team Bodyrock, Tammisaari
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna
Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
 
Bikini fitness 20-23-vuotiaat +169 cm
Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
Helmi Puustinen, Team Glory, Helsinki
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
Oona Bebawy, Team East Body, Vantaa
Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio
Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
 
Bikini fitness 16-19-vuotiaat avoin pituusluokka
Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
Iida Kaihua, Pro Elite Team, Lempäälä
Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
 
Body fitness 20-23-vuotiaat – 163 cm
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
Nora Junnonen, Team Golden Life, Veikkola
Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
Elli Hedman, Team FitFarm, Jyväskylä
Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
Jenna Häkkinen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Elisa Koski, Team Tähtikunto, Somero
Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa (16-19-vuotiaat)
 
Body fitness 20-23-vuotiaat + 163 cm
Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori
Heidi Mäkisalo, Team MK- Physique, Turku
 
Wellness fitness 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio (16-19-vuotiaat)
Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere (16-19-vuotiaat)
 
Men’s physique 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
Philip Ekblad, Team Powerfit, Inkoo
Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
Joona Arenius, Team Pro Level, Vantaa
 
Classic Bodybuilding 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
Nikolas itälä, Team Karboni, Jyväskylä
Eetu Leinonen, Team Sportlife, Lahti
Janne Savolainen, Team SportLife, Lahti
Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma (16-19-vuotiaat)
 
Classic Physique 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
 
MASTERS SM
 
Bikini fitness 35-vuotiaat
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
Johanna Rantala, Team Murves, Tampere
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä
 
Bikini fitness 40-vuotiaat
Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
Elina Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
Kaisa Koskelainen, Team Sportlife, Lahti
Sonja Ristolainen, Team Fullmetal, Äänekoski
 
Bikini fitness 45-vuotiaat
Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
Mervi Forsström, Team Fysio Motion, Helsinki
Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
 
Body fitness 35-vuotiaat
Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
Katarina Ekman, EI TIIMIÄ, Espoo
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio
Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjoki
Riikka Tiiainen, EI TIIMIÄ, Helsinki
 
Body fitness 40-vuotiaat
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
Merja Turpeinen, Lady Line, Pielavesi
Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
Anna-Kaisa Toveri, Team Fitfarm, Nokia
Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
 
Body fitness masters +45 – 163 cm
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu
Piia Mäittälä-Nurmi, VV FitnessTeam, Askola
Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
Tiina Kesti, Team Jiipee, Oulunsalo
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
 
Body fitness masters +45 + 163 cm
Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Tiina Leppänen, Team Bulls All Out, Espoo
Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli
Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
Jaana Holm-Vähäviita, Badass Athletes Helsinki, Helsinki
Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
Heli Hampinen, Team Eastbody, Klaukkala
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
Riina Nylander, Lean Team, Ylöjärvi
Minna Helojoki, Team Bull’s All Out, Klaukkala
 
Wellness fitness 35-vuotiaat
Heidi Majuri, West coast fitness academy, Klaukkala
Julia Hakkarainen, Team Fullmetal, Vaajakoski
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
Melina Tikkanen, Northern Lights Fitness Team, Jyväskylä
Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
Paulina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
 
Men’s physique 40-vuotiaat
Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
Ari Saukko, EI TIIMIÄ, Oulu
Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
 
Classic Bodybuilding 40-vuotiaat
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
 

Messujen päivälippu 20 €

Nordic Fitness Expon messujen päivälipulla näet mm. fitness kuuluu kaikille areenan ohjelman, fitnessurheilun juniorien ja mastersien SM-kilpailun, Suomen Vahvin-kilpailun, messut ja muun messuohjelman.
Lippu on voimassa vain yhden messupäivän.
Messut ovat avoinna lauantaina kello 09:00-18:00 ja sunnuntaina 09:00-17:00
Messulippua ei voi vaihtaa kilpailulippuihin maksamalla välirahaa.
Lapset (alle 12 v.) maksutta.
Messulippuja on myynnissä ainoastaan ovella messupäivinä.
HUOM: emme ota vastaan käteistä, lippuostot vain pankki/luottokortilla.

Kilpailuliput

Lauantai 10. lokakuuta, SM-kilpailu (päälava)
Liput ovelta: 50 €
11:00 Women’s physique SM (+masters wp), fitness SM (+ juniori fitness), Fit model SM
13:00 Classic bodybuilding SM, classic physique SM, bodybuilding SM
15:00 Body fitness SM

Sunnuntai 11. lokakuuta, SM-kilpailu (päälava)
Liput ovelta: 50 €
11:00 Men’s physique SM
13:00 Wellness fitness SM
15:00 Bikini fitness SM

KILPAILULIPPUJEN ENNAKKOMYYNTI ALKAA 3. ELOKUUTA
ticketmaster.fi/nordicfitnessexpo
HUOM: emme ota vastaan käteistä, lippuostot vain pankki/luottokortilla.

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa