Tietoa tapahtumasta

Pysäköinti
Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksu tapahtuu pois lähdettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.

Vaatesäilytys
Vaatesäilytysmaksu on 5 euroa, joka peritään ennakkoon sisälle tultaessa. Mikäli messuvieras haluaa noutaa säilytyksen aikana naulakosta tavaroitaan, ei siitä peritä erillistä hintaa. Kaikki ulkovaatteet, laukut (ei koske naisten käsilaukkuja) ja urheilukassit pitää jättää vaatesäilytykseen yleisen turvallisuuden takia.

Ravintolapalvelut
Ravintolapalvelut ovat Nordic Fitness Expossa otettu huomioon, jotta messuvieraiden ei tarvitse olla koko päivää messuilla pelkillä proteiinipatukoiden voimalla. Nordic Fitness Expossa on suuri ravintola messujen toisessa kerrroksessa, joka palvelee messukävijöitä koko viikonlopun.

Lahdenn Messukeskuksen sijainti
Lahden Messukeskus sijaitsee noin 1 kilometrin päässä Lahden ydinkeskustasta.
Katso Lahden Messukeskuksen sijainti kartalta.

Tervetuloa!

 

Yhteystiedot

Tapahtuman järjestäjä
KP Ourama
KP Fitness Productions Oy

Messut
KP Ourama
kp.ourama@kpfitness.fi

Brändijohtaja, viestintävastaava
Harri Halme
harri.halme@welho.com

Lahden Messukeskus
Jyri Behm, messurakenteet ja kalusteet
+358 40 504 2172
jyri.behm@lahdenmessut.fi

Nordic Fitness Expon tekninen partneri
Riku Jaro / Ohjelma-akseli, Stage Manager
riku.jaro@ohjelma-akseli.com

Kilpailut

Suomen Fitnessurheilu ry.
Fitnessurheilun SM-kilpailut

Pasi Lakaniemi
pasi.lakaniemi@fi.nestle.com

IFBB Nordic Championships
KP Ourama
kp.ourama@kpfitness.fi

NFE Armwrestling
Suomen Kädenvääntöliitto ry.
Anssi Ainali
anssi.ainali@gmail.com

Hauiskäännön SM-kilpailu
Pasi Inkinen
inkinen.pasi@gmail.com

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa