Ideapark Fitness Cup 2020

 
Ideapark Fitness Cup pidetään toisena vuonna peräkkäin 26. syyskuuta Ideapark Lempäälän keskusaukiolla ja siksi kilpailun katsojilla vapaapääsy katsomaan kilpailua! Viime vuonna ensimmäistä kertaa järjestetty Ideapark Fitness Cup oli suuri menestys ja yleisöä riitti koko päivälle ihan tungokseen saakka. Nyt mukana lähes 100 kilpailijaa, jotka kilpailevat 10 sarjassa.
 
Tuhannet ihmiset pääsivät tutustumaan fitnessurheiluun päivän aikana ja saivat hyvän otoksen mitä fitnessurheilu on parhaimmillaan. Ideapark Fitness Cup on monille kilpailijoille virityskilpailu SM-kilpailuun, jossa testataan kilpailuun valmistautumista ja sieltä myös haetaan kallisarvoista kilpailukokemusta.
 
Aikataulut:
11:00 Rekisteröityminen Ideaparkissa (vain kilpailijoille)
13:00 Classic bodybuilding, men’s physique
14:00 Wellness fitness
15:00 Body fitness
16:30 Bikini fitness
 
Classic Bodybuilding
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio
Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
Matti Mäntymäki, Jeven ja Eelin tiimi, Lahti
 
Men’s physique
Ali Al-Sudani, Team Fitfarm, Tampere
Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
Toni Vekka, Sensei Team, Turku
Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Teram Fitfarm, Tampere
Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
Janne Lahtela, Team Powerhouse, Tampere
Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
Petri Lehtoväre, Team Karboni, Kangasala
 
Wellness fitness – 164 cm
Heidi Majuri, West Coast Fitness Academy, Klaukkala
Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
Mari Poikolainen, Team East Body, Helsinki
Tytti Saarinen, Team Tzemppi, Turku
 
Wellness fitness + 164 cm
Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
Emmi Koivula, Team SuperMoves, Ilmarinen
Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
Jonna Huhtakangas, Team Bull’s all out, Tampere
Janette Naso, Team JiiPee, Tornio
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
Julia Hakkarainen, Team Fullmeal, Vaajakoski
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
Jenna Toivanen, Team Fitlife, Turku
Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
 
Body fitness – 163 cm
Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia (158)
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
 
Body fitness – 168 cm
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
Kirsi Helander-Helin, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
Juulia Hagel, Team Eastbody, Helsinki
Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
Heidi Mäkisalo, Team MK- Physique, Turku
 
Body fitness + 168 cm
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori
Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
Pauliina Mäki, Team Bulls All Out, Koskenkorva
 
Bikini fitness – 163 cm
Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
Clarissa Pajukoski, Team Optimal Fit K&M, Forssa
Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki
 
Bikini fitness – 169 cm
Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
Jasmina Vainio, Team Sensei, Eurajoki
Milla Nieminen, Team Voimalaitos, Espoo
Rosa Svenn, Team Balancedbody, Vantaa
Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
Ella Mård, Team Madness, Turku
Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
 
Bikini fitness + 169 cm
Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
Jasmin Vornanen, Team Force, Helsinki
Roosa Heikkilä, Euphoria Fitness Team, Kokkola
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä
Oona Bebawy, Team Eastbody, Vantaa
Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
Claudia Tripolitis, Team BalancedBody, Valkeakoski
Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
 
 

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa