SM-karsinta
Helsingin Kulttuuritalo

Syksyn SM-karsintakilpailu pidetään Helsingin Kulttuuritalolla 23. syyskuuta. Helsingin Kulttuuritalo on perinteikäs kilpailuareena ja nyt pitkän maakuntakierroksen jälkeen karsinta nähdään Helsingissä ensimmäistä kertaa!

Katso kilpailijalista tämän sivun alapuolelta (päivitetään kesäkuussa).

Arvioidut aikataulut:
09:00 – Women’s physique, fitness
10:00 – Classic bodybuilding
12:00 – Men’s Physique
14:00 – Body fitness
17:00 – Bikini fitness
19:00 – Bodybuilding

Rekisteröitymistilaisuus
Perjantaina 22. syyskuuta kello 17:00-21:00 välisenä aikana, Helsingin Kulttuuritalon takatiloissa (käynti Sturenkadun puolelta, pääovien vierestä). Jokainen kilpailija voi tulla rekisteröintiin kello 17-21 välisenä aikana.
Rekisteröinti on pakollinen kaikille kilpailijoille.

Virallinen kisahotelli:

Osoite: Mannerheimintie 46, 00260 Helsinki
Puhelinnumero: 09-47 371
Sähköposti: parkhelsinki@scandichotels.com

Hinnat/tiedot
89 € yhden hengen huone / vuorokausi
109 € kahden hengen huone / vuorokausi
Scandicin huonehintaan sisältyy aina
– Luomutuotteita sisältävä aamiainen
– Langaton internet

Varaukset: https://www.scandichotels.fi/parkhelsinki?bookingcode=BKPF220917
HUOM: Kaikki varaukset tulee tehdä varauskoodia BKPF220917 käyttämällä ja 08.09.2017 mennessä.

Bodybuilding – 80
Rami Vilmunen, Team Fitfarm, Tampere
Janne Kankainen, EI TIIMIÄ, Tampere
Olli Kemppainen, Team Power Corp, Kemi
Juha Tuominen, Team Lohjan Bodaus Ry, Lohja
Kai Kuronen, Gym 99, Kuopio
Mikko Sundell, Team PowerFit, Tampere
Zemnako Omar Ahmad, Team Mayor’s, Espoo
Kari Tarvainen, Team Sportlife, Vantaa
Petri Klemettinen, EI TIIMIÄ, Kemi
Juho Herranen, Team Force, Oulu

Bodybuilding – 90
Henri Holappa, Figure Fitclub, Oulu
Ramiar Fehim, Team Sportlife, Tampere
Samuli Siitari, Team Trec Nutrition, Turku
Niko Voutilainen, EI TIIMIÄ, Nenonpelto
Janne Kotka, Team Power Corp, Helsinki
Kasper Dolk, EI TIIMIÄ, Laitila
Tero Turunen, Team Fitfarm, Varkaus
Eevertti Liljenmaa, Team Trec Nutrition, Lappeenranta
Kimmo Antila, Team Victory, Kouvola

Bodybuilding + 90 kg
Toni Ahonen, Team Powerfit, Vantaa
Ville Mononen, Team Kuntopiste, Turku
Thomas Holm, Team Fitfarm, Larsmo
Kaj Hämäläinen, Team Power Fit, Vantaa
Toni Koronen, Team Pps-shop, Savonlinna
Jarkko Kotavuopio, Team Jiipee, Rovaniemi

Classic Bodybuilding – 178 cm
Mauri Takala, Team Voimaravinteet, Laihia
Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Juho Kemppainen, Team Figure Fitclub, Oulu
Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku
Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri
Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi

Classic Bodybuilding + 178 cm
Jesse Salminen, Team SportLife , Lappeenranta
Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö
Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki
Teemu Uutela, Team NutriWorks, Pieksämäki
Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu
Johannes Luoma-aho, EI TIIMIÄ, Luoma-aho
Lassi Lehtovaara, EI TIIMIÄ, Naantali

Men’s physique -173 cm
Markus Koivula, Team Fitfarm, Hyvinkää
Toni Lopes, Team TLX, Tampere
Younes Salimi, EI TIIMIÄ, Jyväskylä
Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa
Reshad Amiri, Team XCore, Helsinki

Men’s physique – 179 cm
Toni Kivinen, EI TIIMIÄ, Vantaa
Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
Markus Toikkanen, Team Victory, Helsinki
Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio
Eppu Saarela, EI TIIMIÄ, Helsinki
Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina
Jhon Jairo Cortés, Team Fitfarm, Tampere

Men’s physique + 179 cm
Tuomas Lehtinen, Team Powerhouse, Tampere
Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku
Jukka Podduikin, KJ-Training Team, Siilinjärvi
Patrik Palo-oja, Team SportLife, Tampere
Santeri Salminen, EI TIIMIÄ, Helsinki
Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki
Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
Mohamed Harid, Solana Fitness, Helsinki
Valtteri Alatarvas, Team Classic Gym, Oulu
Mikko Keisa, Team Supermass, Valkeala
Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti
Valto Harvistola, Team Fit, Lahti

Women’s physique (avoin sarja)
Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä
Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa

Fitness (avoin sarja)

Body fitness – 158 cm
Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen
Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa
Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen
Marika Koskinen, Team Tzemppi, Rauma
Taru Tikka, EI TIIMIÄ, Kuopio
Saana Hämäläinen, EI TIIMIÄ, Pori
Jessica Ena, Team Trifinity, Pietarsaari
Pirita Petäjä, Pro Trainer Team, Helsinki
Saara Nikula, Team Sportlife, Lahti
Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
Sara Riento, Team Force, Klaukkala

Body fitness – 163 cm
Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio
Riikka Hannuksela, Team Classic Gym, Jääli
Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki
Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
Freja Sjöblom, Team Trifinity, Turku
Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
Tiina Vahera, Team Classic Gym, Oulu
Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa
Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma
Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hiirola
Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
Julia Kärkkäinen, Team Solana , Helsinki
Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki
Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
Riitta Mäkäräinen, Team Trec Nutrition, Tyrnävä
Niina Johansen, Team Fitfarm, Jyskä
Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä
Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa
Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki
Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
Satu Hiltunen, EI TIIMIÄ, Tornio
Noora Heilakka, Team Fortix, Forssa

Body fitness – 168 cm
Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu
Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki
Lotta-Carolina Hagkvist, Team Trifinity, Kokkola
Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti
Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta
Maarit Saariniemi, Team Fitfarm, Helsinki
Laura Rostedt, Team Fitfarm, Masku
Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere
Laura Helin, Team Same Goal, Turku
Henriikka Kivinen, Team Fitfarm, Tampere
Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
Elina Oinonen, EI TIIMIÄ, Savonlinna
Pia Haapaniemi, Team Piukat Paikat, Pori
Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
Tea Viljakainen, Team Force, Hyvinkää
Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari
Sanni Telaranta, EI TIIMIÄ, Turku
Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio
Sofia Bergman, Team FitFabriken, Porvoo
Linda Vallin, Team Same Goal, Tampere
Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu
Nana Pirhonen, Team FIT, Lahti
Sanna Säkkinen, EI TIIMIÄ, Espoo
Elina Leppälä, Team Power Corp, Rovaniemi

Body fitness + 168 cm
Niina Ahola, Team Sportlife, Seinäjoki
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
Marianne Kankaisto, Team SportLife, Tampere
Niina Koskinen, EI TIIMIÄ, Forssa
Anna Hannikainen, EI TIIMIÄ, Mikkeli
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
Noora Kalliolähde, Team Tzemppi, Turku
Maarit Mäki-Rahkola, EI TIIMIÄ, Turku
Vera Salmi, Team Victory, Tampere
Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
Tia Ruhanen, DreamFit Team, Mikkeli
Sabina Stenbäck-From, Team FitFabriken, Kerava
Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki
Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
Elina Heinonen, Team Fit, Lahti
Janina Kokko, Team Force, Imatra
Katariina Lausto, Team EastBody, Vantaa

Bikini fitness – 160 cm
Katariina Aarnio, Team 24 Gold, Raisio
Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela
Kia Kähkönen, Team Fitlife, Turku
Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto
Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala
Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
Johanna Koikkalainen, Team Fitfabriken, Helsinki
Nina Aholainen, Team Strong Body, Lohja
Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
Hanna-Kaisa Ojala, Euphoria Fitness Team, Oulu
Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti
Elina Raudasoja, Team FitFarm, Muurame
Heidi Hopealehti, Team Bodyrock, Turku
Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
Hanna Vainikainen, Team24Gold, Vantaa
Marianne Rissa, Team FitFarbiken, Hyllykallio
Pia Immonen, Team XCore, Helsinki
Janica Joutulainen, Team24Gold, Tuusula
Emmi Ourila, Team Jiipee, Nummela

Bikini fitness – 164 cm
Marika Hillgrén, Team SuperMoves, Turku
Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa
Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa
Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Jyväskylä
Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
Laura Raukko, Team Force, Helsinki
Milla Salo, Team Same Goal, Tampere
Maiju Hill, Team Sportlife, Ulvila
Sanni Ovaska, Team Elite Academy, Hämeenlinna
Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio
Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu
Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa
Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Sonkajärvi
Emma Lehto, Team Northern Force anf Finland, Helsinki
Miira Yliaho, EI TIIMIÄ, Lohja

Bikini fitness – 169 cm
Paula Ukkonen, Team Fitfarm, Kuopio
Tanja Meriläinen, Team Leader, Kerava
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksamäki
Ella Enävuo, Team Supermass, Helsinki
Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela
Krista Aalto, Team Leader, Helsinki
Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa
Susanna Ingves, Team Fitfarm, Skogby
Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
Emilia Järvenlahti, Team Trifinity, Pietarsaari
Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava
Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
Krista Lepistö, EI TIIMIÄ, Tampere
Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
Annabel Rosenberg, Team Fitfarm, Hämeenkyrö
Camilla Saarinen, Team Victory, Turku
Noora Kesti, Team Fortix, Forssa
Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki
Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki

Bikini fitness + 169 cm
Marika Hongisto, EI TIIMIÄ, Vantaa
Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
Anu Viinikainen, Team Fitfarm, Järvenpää
Heidi Eerola, Team 24 Gold, Lahti
Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki
Vilhelmiina Karjalainen, Team Fitfarm, Tampere
Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä,
Gerda Kublickaite, Team Fitfarm, Ylöjärvi
Johanna Lindfors, Team Golden Life, Nummela
Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä
Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
Reata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
Karoliina Lappalainen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Reetta Kanniainen, EI TIIMIÄ, Helsinki
Kira Paasipuro, Badass Athletes Team, Espoo
Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu
Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori
Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu

LIPPU INFO

SM- KARSINNAN LIPUT
40 €

Liput ennakkoon 43,50 € (3,50 € Ticketmasterin kuluja)
Lippujen ennakkomyynti alkaa TicketMasterilla noin kuukausi ennen kilpailua. Varaa paikkasi ajoissa!

LIPUT
Kysymyksiä lipuista
klikkaa tästä!

 

PYSÄKÖINTI

Helsingin Kulttuuritalolle kannattaa tulla ajoissa, sillä kuten muuallakin Helsingin keskustassa, pysäköintitaila on todella rajattu Kulttuuritalon läheisyydessä. Paikkoja löytyy, mutta saattaa joutua kävelemään pienen matkan.