SM-karsinta
Helsingin Kulttuuritalo

Syksyn SM-karsintakilpailu pidetään Helsingin Kulttuuritalolla 23. syyskuuta. Helsingin Kulttuuritalo on perinteikäs kilpailuareena ja nyt pitkän maakuntakierroksen jälkeen karsinta nähdään Helsingissä ensimmäistä kertaa!

Tilaa liput kovatasoisiin SM-karsintaan 1. elokuuta lähtien: TicketMaster.fi

Katso kilpailijalista tämän sivun alapuolelta (päivitetään kesäkuussa).

Arvioidut aikataulut:
10:00 – Classic bodybuilding
12:00 – Men’s Physique
14:00 – Body fitness
17:00 – Bikini fitness
19:00 – Bodybuilding

Rekisteröitymistilaisuus
Perjantaina 22. syyskuuta kello 18:00-21:00 välisenä aikana, Helsingin Kulttuuritalon takatiloissa (käynti Sturenkadun puolelta, pääovien vierestä). Jokainen kilpailija voi tulla rekisteröintiin kello 18-21 välisenä aikana.
Rekisteröinti on pakollinen kaikille kilpailijoille.

Virallinen kisahotelli:

Osoite: Mannerheimintie 46, 00260 Helsinki
Puhelinnumero: 09-47 371
Sähköposti: parkhelsinki@scandichotels.com

Hinnat/tiedot
89 € yhden hengen huone / vuorokausi
109 € kahden hengen huone / vuorokausi
Scandicin huonehintaan sisältyy aina
– Luomutuotteita sisältävä aamiainen
– Langaton internet

Varaukset: https://www.scandichotels.fi/parkhelsinki?bookingcode=BKPF220917
HUOM: Kaikki varaukset tulee tehdä varauskoodia BKPF220917 käyttämällä ja 08.09.2017 mennessä.

Kello 10:00

Classic Bodybuilding – 178 cm
Mauri Takala, Team Trec Nutrition, Laihia
Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku
Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri
Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo
Jonas Österlund, Team 2000, Helsinki
Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio

Classic Bodybuilding + 178 cm
Jesse Salminen, Team SportLife , Lappeenranta
Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö
Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki
Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu
Johannes Luoma-aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi
Lassi Lehtovaara, Team Mayor`s, Naantali
Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori
Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki
Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku

Kello 12:00

Men’s physique -173 cm
Markus Koivula, Team Fitfarm, Hyvinkää
Younes Salimi, Team Fullmetall, Jyväskylä
Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa
Reshad Amiri, Team XCore, Helsinki
Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere
Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola

Men’s physique – 179 cm
Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa
Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
Markus Toikkanen, Team Victory, Helsinki
Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio
Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki
Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina
Jhon Jairo Cortés, Team Fitfarm, Tampere
Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere
Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere

Men’s physique + 179 cm
Tuomas Lehtinen, Team Powerhouse, Tampere
Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku
Patrik Palo-oja, Team SportLife, Tampere
Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki
Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
Mohamed Harid, Solana Fitness, Helsinki
Valtteri Alatarvas, Team Classic Gym, Oulu
Mikko Keisa, Team Supermass, Valkeala
Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti
Valto Harvistola, Team Fit, Lahti
Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki
Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki
Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu

Kello 14:00

Body fitness – 158 cm
Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen
Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa
Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen
Marika Koskinen, Team Tzemppi, Rauma
Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori
Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
Sara Riento, Team Force, Klaukkala
Petra Julia Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa

Body fitness – 163 cm
Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio
Riikka Hannuksela, Team Classic Gym, Jääli
Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki
Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
Freja Sjöblom, Team Trifinity, Turku
Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
Tiina Vahera, Team Classic Gym, Oulu
Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa
Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma
Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hiirola
Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
Julia Kärkkäinen, Team Solana , Helsinki
Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki
Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
Riitta Mäkäräinen, Team Trec Nutrition, Tyrnävä
Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa
Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki
Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa
Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo
Johanna Koikkalainen, Team Fitfabriken, Helsinki

Body fitness – 168 cm
Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu
Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki
Lotta-Carolina Hagkvist, Team Trifinity, Kokkola
Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti
Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta
Maarit Saariniemi, Team Fitfarm, Helsinki
Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere
Laura Helin, Team Same Goal, Turku
Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
Elina Oinonen, Team PPS Shop, Savonlinna
Pia Haapaniemi, Team Piukat Paikat, Pori
Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
Tea Viljakainen, Team Force, Hyvinkää
Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari
Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio
Linda Vallin, Team Same Goal, Tampere
Nana Pirhonen, Team FIT, Lahti
Sanna Säkkinen,Team Mayor’s, Espoo
Elina Leppälä, Team Power Corp, Rovaniemi
Mervi Hartikainen, Team Victory , Espoo
Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa
Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki

Body fitness + 168 cm
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
Marianne Kankaisto, Team SportLife, Tampere
Niina Koskinen, Lean Team, Forssa
Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
Noora Kalliolähde, Team Tzemppi, Turku
Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku
Vera Salmi, Team Victory, Tampere
Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
Tia Ruhanen, DreamFit Team, Mikkeli
Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki
Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra
Katariina Lausto, Team EastBody, Vantaa
Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
Amina Boulahna, Team FIT, Orimattila
Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti

Kello 17:00

Bikini fitness – 160 cm
Katariina Aarnio, Team 24 Gold, Raisio
Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela
Kia Kähkönen, Team Fitlife, Turku
Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto
Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala
Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
Hanna-Kaisa Ojala, Euphoria Fitness Team, Oulu
Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti
Elina Raudasoja, Team FitFarm, Muurame
Heidi Hopealehti, Team Bodyrock, Turku
Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
Hanna Vainikainen, Team24Gold, Vantaa
Marianne Rissa, Team FitFarbiken, Hyllykallio
Pia Immonen, Team XCore, Helsinki
Janica Joutulainen, Team24Gold, Tuusula
Emmi Ourila, Team Jiipee, Nummela
Mari Saloranta, Team Fitfarm, Tampere
Minttu Viinikka, Team FitFarm, Jyväskylä
Maria Partanen, Team PT Gym, Helsinki

Bikini fitness – 164 cm
Marika Hillgrén, Team SuperMoves, Turku
Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa
Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
Laura Raukko, Team Force, Helsinki
Milla Salo, Team Same Goal, Tampere
Sanni Ovaska, Team Elite Academy, Hämeenlinna
Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio
Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu
Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa
Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Iisalmi
Emma Lehto, Team Northern Force anf Finland, Helsinki
Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja
Jenni Malinen, Team Sporttimekka, Kangasala
Laura Hartikainen, Power Fit, Helsinki
Miia Seppälä, Team Fitbody Pro, Tornio
Mervi Kuorilehto, Classic Gym, Oulu

Bikini fitness – 169 cm
Paula Ukkonen, Team Fitfarm, Kuopio
Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksamäki
Ella Enävuo, Team Supermass, Helsinki
Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela
Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Minna Mahkonen, Team XCore, Tuusula
Susanna Ingves, Team Fitfarm, Skogby
Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
Emilia Järvenlahti, Team Trifinity, Pietarsaari
Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava
Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere
Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
Camilla Saarinen, Team Victory, Turku
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki
Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki
Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere
Emmi Nevala, Team 24Gold, Kuusamo
Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi
Jenni Ruotsala, Team Trifinity, Raippaluoto
Katja Hyvärinen, Team KJ-training, Siilinjärvi

Bikini fitness – 172 cm
Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori
Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki
Kira Paasipuro, Badass Athletes Team, Espoo
Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu
Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä
Essi Annala, Team Fitfarm, Seinäjoki
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
Johanna Lindfors, Team Golden Life, Nummela
Jenni Heikkilä, Team Leader, Helsinki

Bikini fitness + 172 cm
Kati Taskinen, Team Finnmax, Jyväskylä
Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki
Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
Heidi Eerola, Team 24 Gold, Lahti
Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki
Marjo Siekkinen, Team Maxium, Seinäjoki
Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu
Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere

Kello 19:00

Bodybuilding – 80 kg
Rami Vilmunen, Team Fitfarm, Tampere
Janne Kankainen, Mansen Body Club ry., Tampere
Olli Kemppainen, Team Power Corp, Kemi
Kai Kuronen, Gym 99, Kuopio
Mikko Sundell, Team PowerFit, Tampere
Kari Tarvainen, Team Sportlife, Vantaa
Petri Klemettinen, Team Power Corp, Kemi
Juho Herranen, Team Force, Oulu
Ari Teppola, Team EastBody, Espoo
Jari Paakkolanvaara, Team Jiipee, Keminmaa
Pekka Halonen, Team Mayor`s, Espoo
Ari Ristolainen, Team Solana, Vantaa

Bodybuilding – 90 kg
Henri Holappa, Team Supermass, Oulu
Ramiar Fehim, Team Sportlife, Tampere
Samuli Siitari, Team Trec Nutrition, Turku
Janne Kotka, Team Power Corp, Helsinki
Tero Turunen, Team Fitfarm, Varkaus
Kimmo Antila, Team Victory, Kouvola
Tuomas Kuusa, Team Body Karelia, Lappeenranta
Matias Niemi, Team Sportlife, Tampere
Mikko Hollman, Team NFF, Pori
Robert Nitz, Team Mayors, Espoo
Aleksi Laajoki, Team Killeri, Ii

Bodybuilding + 90 kg
Ville Mononen, Team Kuntopiste, Turku
Kaj Hämäläinen, Team Power Fit, Vantaa
Toni Kohonen, Team PPS-shop, Savonlinna
Jarkko Kotavuopio, Team Jiipee, Rovaniemi
Juha Mentula, Team Eastbody, Helsinki
Artturi Kallio, Team Sporttimekka, Helsinki

LIPPU INFO

SM- KARSINNAN LIPUT
40 €

Liput ennakkoon 43,50 € (3,50 € Ticketmasterin kuluja)
Lippujen ennakkomyynti alkaa TicketMasterilla noin kuukausi ennen kilpailua.

OSTA LIPUT TÄSTÄ!

LIPUT
Kysymyksiä lipuista
klikkaa tästä!

 

PYSÄKÖINTI

Helsingin Kulttuuritalolle kannattaa tulla ajoissa, sillä kuten muuallakin Helsingin keskustassa, pysäköintitaila on todella rajattu Kulttuuritalon läheisyydessä. Paikkoja löytyy, mutta saattaa joutua kävelemään pienen matkan.