HUOM:
Jos nimesi ei ole listalla kahden päivän aikana siitä kun lähetit sen, ota yhteys: info@nordicfitnessexpo.com
Muissa kilpailuun liittyvissä kysymyksissä ota yhteys: info@suomenfitnessurheilu.fi

Osanottajalistat päivitetty 17. kesäkuuta, kello 12:13

5.10. PERJANTAI
MEN’S PHYSIQUE & FITNESS SM, BODY FITNESS -KARSINTA


Body fitness -karsinta (niille, jotka eivät ole kilpailleet 2018 ja jotka osallistuvat IFBB Nordic Cupiin)
Henna Tuomainen, Team FitBody Pro, Kuopio
Minna Tanttu, Sportlife Nutrition, Imatra

Fitness SM (vapari)
Jessica Huhtinen, Team Gym99, Kuopio

Men’s physique SM – 173 cm
Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli
Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere
Jouni Innanen, Euphoria Fitness Team, Tornio
Ahmed Saad, Team Bodybuildingclub, Helsinki
Alexander Espaillat, Team Nocco, Helsinki
Shah Hasan, Team Bodywork, Helsinki
Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

Men’s physique SM – 179 cm
Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä
Lauri Jokinen, Team Mayors, Vantaa
Julius Virtanen, Team Mayors, Turku
Aref Amiri, Team Bodybuilding Club, Helsinki
Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio

Men’s physique SM + 179 cm
Aleksi Silventoinen, Team XCore, Lahti
Juho Lehtinen, Team Bull’s All Out, Tampere
Santeri Sorasahi, Team Finnish Physique Academy, Espoo
Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki

6.10. LAUANTAI
BIKINI FITNESS SM

Bikini fitness SM – 160 cm
Johanna Koikkalainen, Team Sporttimekka, Helsinki
Asha Nabulime, Team Sporttimekka, Vantaa
Salla Käsmä, Team Glory, Oulu
Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
Clarissa Pajukoski, Team Pro Level, Forssa
Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa
Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
Anna Sihvo, Team Supermass, Naantali
Saara Aura, Team Supermass, Helsinki
Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere

Bikini fitness SM – 164 cm
Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
Petra Vesala, Team Tzemppi, Huittinen
Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
Vasilina Cheskidova, Team FitFabriken, Porvoo
Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
Suvi Keskinen, Team Fit, Lahti
Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Säynätsalo
Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
Sini Nyholm, Tam Supermass, Järvenpää
Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio

Bikini fitness SM – 169 cm
Linda Gulin, Team Glory, Helsinki
Alina Kärkkäinen, Team Bull’s All Out, Loimaa
Sandra Manner, Team Sporttimekka, Vaasa
Iida Ali-rantala, Team Solana, Seinäjoki
Justiina Juhola, Team Pro Level, Pori
Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere
Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa
Krista Lepistö, Team Balancedbody, Tampere
Jenny Dahl, EI TIIMIÄ, Helsinki
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
Sonja Netsäinen, Team Pro Level, Vantaa

Bikini fitness SM – 172 cm
Annika Westerlund, Team Solana, Göteborg, Ruotsi
Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
Beatriz Backman, Team Fitfabriken, Porvoo
Netta Suikkanen, Team Bull’s All Out, Helsinki
Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
Anette Virkki, VV Fitness Team, Porvoo
Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki
Julia Matilainen, Team Supermass, Järvenpää

Bikini fitness SM + 172 cm
Katja Karhu, Team Victory, Kuusankoski
Jemika Holmström, Team Fitfabriken, Lohja
Veera Kartano, SuperMoves FitnessTeam, Raisio
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
Mirina Rannikko, Team body Temple, Salo
Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari
Jaana Manner, Team Fit, Seinäjoki
Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
Saralotta Engblom, Team Pro Level, Helsinki
Hanna Sjöholm, Team Bull’s All Out, Salo
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
Beata Rantaeskola, Team HEI, Tampere
Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki
Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki

6.10. LAUANTAI
NFE JUNIOR CUP

Body fitness juniorit – 163 cm
Emma Antikainen, Team HEI, Helsinki
Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
Janni Hiekkataipale, Team Fitfarm, Järvenpää

Body fitness juniorit + 163 cm
Lola Lerche, Team Powerfit, Espoo
Kati Arilampi, Team Fitfarm, Tampere
Katja Kröger, Team Sportlife, Pieksämäki

Bikini fitness juniorit – 164 cm
Vilhelmiina Sillanpää, Wellgo Fitness Team, Turku
Eveliina Henriksson, Team Kuntokeskus K&M, Lahti
Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio
Sini Nyholm, Tam Supermass, Järvenpää
Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio

Bikini fitness juniorit – 169 cm
Justiina Juhola, Team Pro Level, Pori
Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
Lotta Saariluoma, Team Body Temple, Tenhola
Maxine Julia Malmström, Team Fit-X, Helsinki
Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere

Bikini fitness juniorit + 169 cm
Johanna Virkkunen, Team Supermass, Oulu
Julia Matilainen, Team Supermass, Järvenpää

Men’s physique juniorit (yksi avoin sarja)
Julius Virtanen, Team Mayors, Turku
Rami Khalil, EI TIIMIÄ, Virolahti
Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli

Classic bodybuilding juniorit (yksi avoin sarja)
Matias Meisalo, EI TIIMIÄ, Espoo
Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
Harri Immonen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Kalle Vehkaperä, Team Classic Gym, Oulu

7.10. SUNNUNTAI
BODY FITNESS SM, WELLNESS FITNESS SM, WOMEN’S PHYSIQUE SM, CLASSIC BODYBILDING SM JA BODYBUILDING SM

Classic bodybuilding SM – 178 cm
Tuomas Liikala, Team PG Gym, Virrat
Niko Reinikainen, Team Sportlife, Lahti
Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
Niko Varjola, Team Fysiomotion, Espoo
Pekka Rautio, Team Nutriworks, Helsinki
Johnny Furu, Team Victory, Helsinki
Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
Tuukka Heikkinen, Team Balanced Body, Lieksa
Larieemeli Kuusisto, Team Classic Gym, Tampere
Juuso Komulainen, Lean Team, Tampere
Ville Jaakkola, Team Jiipee, Lieto
Jami Määttänen, Sensei Team, Rauma

Classic bodybuilding SM + 178 cm
Johannes Pohjus, Team Sport Life, Kauhajoki
Jouni Pesonen, Team JiiPee, Oulu
Nurudeen Dean Adedorja, Team Bodybuilding Club, Helsinki
Jani Sinisalo, Sensei Team, Kaarina
Kalle Vehkaperä, Team Classic Gym, Oulu
Samu Pitkänen, Team East Fit, Joensuu

Classic physique

Bodybuilding
Rody Mushiete, Lean Team, Tampere

Women’s physique SM (yksi avoin sarja)
Anni Ruotsalainen, Team Gym99, Espoo
Tanja Ekola, Team NutriWorks, Nokia
Niina Pellikka, Team LBC, Lahti
Marika Näykki, Team Fit, Seinäjoki
Milla Ylinen, Sporttinen nutrition, Nurmo
Netta Ristola, Team FitFabriken, Kotka

Wellness fitness – 163 cm
Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä
Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
Jurate Budaite-Kurronen, Team Pro Level, Turku
Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
Jenni Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Wellness fitness + 163 cm
Janette Nasi, Team JiiPee, Tornio
Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
Tea Tyvijärvi, PT Team Fit, Tampere
Maria-Harriet Lassila, Team Sportlife, Espoo
Sara-Mia Liljedahl, Team Sporttimekka, Vantaa

Body fitness SM – 158 cm
Anu Koski, Team Bull’s All Out, Turku
Maiju Minea Aalto, Team BalancedBody, Nokia
Sanni Reiniö, Team Sportlife, Tampere
Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski
Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

Body fitness SM – 163 cm
Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Puolanka
Susanna Hurskainen, Team Tzemppi, Rauma
Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
Emilia Veijola, Team Body Temple, Turku
Minna Tanttu, Sportlife Nutrition, Imatra
Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
Tanja Tuohino, Euphoria Fitness Team, Jääli
Tiina Suronen, Team Jiipee, Keminmaa
Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere
Piia Saarinen, Team Sportlife, Forssa
Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
Janni Hiekkataipale, Team Fitfarm, Järvenpää

Body fitness SM – 168 cm
Marjo Hurme, Team SuperMoves, Raisio
Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere
Senja Ylinen, Team Jiipee, Oulu
Henna Kosunen, Team East Body, Vantaa
Emmi Salenius, Team Bull’s All Out, Jyskä
Henna Tuomainen, Team FitBody Pro, Kuopio
Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori
Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
Katja Kröger, Team Sportlife, Pieksämäki
Pepita Ravantti, Team Fit, Lahti
Riikka Palo, Team Supermass, Seinäjoki
Elisa Nevala, Team Jiipee, Oulu

Body fitness SM + 168 cm
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari
Essi Kinnunen, Lean Team, Lahti
Niina Jalasjoki, Team Bull’s All Out, Tampere
Annika Koskiola, Team Badass Athletes, Mäntsälä
Saila Hilvola, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
Johanna Väätäinen, Team Sportlife , Kuopio
Susanna Suntila, Team Bull’s All Out, Tampere
Marianne Kankaisto, Team Sportlife, Tampere

MESSUJEN PÄIVÄLIPPU 25 €
Näet messut ja IFBB Nordic Cup

KILPAILULIPUT
Perjantai 20 €
Men’s Physique + Fitness SM

Lauantai päivä 40 €
Bikini SM + NFE Junior Cup

Lauantai ilta 40 €
Nordic Pro

Lauantai koko päivä 60 €
Bikini SM + NFE Junior Cup + Nordic Elite Pro

Sunnuntai 40 €
Body Fitness, Women’s Physique, Wellness, Bodybuilding & Classic BB SM

ENNAKKOKILPAILULIPUT

Klikkaa tästä ennakkomyyntiin!

PÄÄSYLIPUT
Kysymyksiä pääsylipuista
klikkaa tästä!

 

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksuu tapahtuu pois lähtettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.

 

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa