Ideapark Fitness Cup pidetään Lempäälässä 14. syyskuuta alkaen kello 14:00. Tilaisuus on yleisölle maksuton. Kilpailupaikkana on tuhansia ihmisiä vetävä Ideapakin keskusaukio ja siellä sijaitseva lava, jossa Suomen suurin ledscreeni! Ideapark Fitness Cup on uudenlainen kilpailuformaatti, joka tavoittaa entistä suurempaa fitnessurheilusta kiinnostunutta kansaa.
Kilpailun yhteydessä pidetään myös Fit Model SM-kilpailu kello 12:00, josta parhaat kilpailijat pääsevät Nordic Fitness Expossa pidettävään kansainväliseen IFBB Jan Tana Nordic Cup -kilpailuun. Tervetuloa!

 

Tiedote kilpailijoille:
Ideapark Fitness Cupin kilpailijoiden rekisteröinti pidetään kilpailupäivänä 14 syyskuuta kello 10:00-12:00. Fitness Model -kilpailijoiden rekisteröinti kello 10:00. Kokoontuminen Ideaparkin keskusaukiolla lavan edessä, josta kilpailijat johdetaan pukutiloihin.

Ideapark Fitness Cup:iin ilmoittautuneet kilpailijat:

Fit Model SM-kilpailu
Roosa Lepistö, Hyvinkää
Rosa Castren, Team Solana, Helsinki
Sini Silver, Team Golden Fitness, Helsinki
Anniina Yläkangas, EI TIIMIÄ, Julkujärvi
Viivi Ranta-Krenkku, Team Golden Fitness, Pori

Bikini fitness + 164 cm
Marjo Mattila, Starling Fitnessteam, Ulvila (155)
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä (157)
Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa (157)
Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki (159)
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki (159)
Freja Sjöblom, Team Balancedbody, Turku (161)
Veera Eronen, Sportlife Nutrition, Joensuu (160)
Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti (162)
Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio (162)
Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe (162)
Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo (162)
Nadezda Tishchenko, VV Fitness Team, Helsinki (163)
Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki  (163)
Heta Kurko, Team Fullmetal, Palokka (164)
Helene Koivunen, Team HEI, Kangasala (164)

Bikini fitness + 164 cm
Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fit-X, Renko (166)
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa (167)
Annika Ekqvist, Team Fit Lions, Turku (168)
Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki (169)
Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa (169)
Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa (169)
Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku (171)
Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä (171)
Kristi Soldan, Team Optimal Fit K&M, Lahti (171)

Body fitness*
Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski (154)
Tanja Tuohino, Team Classic Gym, Jääli (158)
Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos (160)
Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku (162)
Jasmiina Lindroth, Team Murves, Tampere (164)
Krista Luoto, Team East Body, Helsinki (165)
Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola (166)
Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki (167)
Mira Nieminen, Team Balanced Body, Lahti (167)
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna (167)
Oona Niiranen, Team Badass Athletes, Helsinki (168)
Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere (168)
Karoliina Koski, Team Tzemppi, Tampere (168)
Elisa Lappalainen, Team Sportlife, Vantaa (169)
Heli Hölttä, TEAM West Coast Fitness Academy, Klaukkala (171)
Katariina Lausto, Team EastBody, Helsinki (172)
Laji jaetaan ainakin kahteen sarjaan kilpailijamäärästä riippuen

Wellness fitness*
Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää (157)
Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo (158)
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola (158)
Marja Mäkelä, Diegon Tiimi, Kerava (164)
Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo (165)
Katariina Miettunen, Team Fitfarm, Jämsä (165)
Johanna Rauma, Team Strong Body, Vantaa (166)
Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti (168)
Laura Huhtanen, Pro-Am Gym, Helsinki (169)
Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää (183)
Laji voidaan jakaa kahteen sarjaan kilpailijamäärästä riippuen

Men’s physique – 179 cm
Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere (166)
Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää (172)
Pasi Keinänen, Team Powerhouse, Tampere (173)
Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki (175)
Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere (175)
Christian Lindqvist, Team Crew 03, Lahti (176)
Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki (177)
Aimo Taskinen, Team Trainda, Tampere (177)

Men’s physique – 179 cm
Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki (183)
Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki (183)
Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki  (183)
Antti Ala-Laurinaho, Team Green Beat, Turku (185)
Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi (185)
Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki (192)

Bikini fitness masters
Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki (156)
Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku (170)
Mikäli masters -sarjaan tulee alle viisi kilpailijaa, sarja yhdistetään yleiseen sarjaan, jonka sisällä masters -kilpailijat saavat myös masters -sarjan sijoituksen.

Body fitness masters
Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna (167)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala (170)
Heli Hölttä, TEAM West Coast Fitness Academy, Klaukkala (172)
Mikäli masters -sarjaan tulee alle viisi kilpailijaa, sarja yhdistetään yleiseen sarjaan, jonka sisällä masters -kilpailijat saavat myös masters -sarjan sijoituksen.

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa