Ideapark Fitness Cup pidetään Lempäälässä 14. syyskuuta alkaen kello 14:00. Tilaisuus on yleisölle maksuton. Kilpailupaikkana on tuhansia ihmisiä vetävä Ideapakin keskusaukio ja siellä sijaitseva lava, jossa Suomen suurin ledscreeni! Ideapark Fitness Cup on uudenlainen kilpailuformaatti, joka tavoittaa entistä suurempaa fitnessurheilusta kiinnostunutta kansaa.
Kilpailun yhteydessä pidetään myös Fit Model SM-kilpailu kello 12:00, josta parhaat kilpailijat pääsevät Nordic Fitness Expossa pidettävään kansainväliseen IFBB Jan Tana Nordic Cup -kilpailuun. Tervetuloa!

Ideapark Fitness Cup aikataulut
 
Kello 12:00 – Fit Model
Fit Model (uimapuku) t-kävely + finaali
Fit Model (iltapuku) t-kävely + finaali
Fit Model (iltapuku) Tulokset ja palkinnot
 
Kello 14:00 – Men’s physique + Bf masters
Bodyfitness masters kävely + finaali
Bodyfitness masters Tulokset ja palkinnot
Men’s Physique – 179 cm Alkukilpailu: vertailut
Men’s Physique + 179 cm Alkukilpailu: vertailut
Men’s Physique – 179 cm Finaali: vertailut
Men’s Physique + 179 cm Finaali: vertailut
Men’s Physique – 179 cm Tulokset ja palkinnot
Men’s Physique + 179 cm Tulokset ja palkinnot
 
Kello 15:00 – Wellness Fitness
Wellness Fitness – 163 cm kävely + finaali
Wellness Fitness + 163 cm kävely + finaali
Wellness Fitness – 163 cm Tulokset ja palkinnot
Wellness Fitness + 163 cm Tulokset ja palkinnot
 
Kello 16:00 – Bodyfitness
Bodyfitness – 165 cm Alkukilpailu: vertailut
Bodyfitness + 165 cm Alkukilpailu: vertailut
Bodyfitness – 165 cm kävely + finaali
Bodyfitness + 165 cm kävely + finaali
Bodyfitness – 165 cm Tulokset ja palkinnot
Bodyfitness + 165 cm Tulokset ja palkinnot
 
17:00 – Bikini fitness
Bikini Fitness – 160 cm Alkukilpailu: vertailut
Bikini Fitness – 164 cm Alkukilpailu: vertailut
Bikini Fitness + 164 cm Alkukilpailu: vertailut
Bikini Fitness – 160 cm kävely + finaali
Bikini Fitness – 164 cm kävely + finaali
Bikini Fitness + 164 cm kävely + finaali
Bikini Fitness – 160 cm Tulokset ja palkinnot
Bikini Fitness – 164 cm Tulokset ja palkinnot
Bikini Fitness + 164 cm Tulokset ja palkinnot

Tiedote kilpailijoille:
Ideapark Fitness Cupin kilpailijoiden rekisteröinti pidetään kilpailupäivänä 14 syyskuuta kello 10:00-12:00. Fitness Model -kilpailijoiden rekisteröinti kello 10:00. Kokoontuminen Ideaparkin keskusaukiolla INFOPISTEELLÄ (katso kartta), josta kilpailijat johdetaan pukutiloihin.
HUOM:
Kilpailijan siirtyessä pukutiloista esiintymislavan odotustilaan,on kävelymatkaa on 150 metriä, johon kilpaililja tarvitsee ylleen kylpytakin tai verryttelyasun. Lavan odotustiloissa on mahdollisuus korjata kilpailijan lookia.

 

Suurenna karttaa klikkaamalla sitä!

Ideapark Fitness Cup:iin ilmoittautuneet kilpailijat:

Fit Model SM-kilpailu
Roosa Lepistö, Hyvinkää
Rosa Castren, Team Solana, Helsinki
Sini Silver, Team Golden Fitness, Helsinki
Anniina Yläkangas, EI TIIMIÄ, Julkujärvi
Viivi Ranta-Krenkku, Team Golden Fitness, Pori

Bikini fitness – 160 cm
Marjo Mattila, Team Tzemppi, Ulvila
Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa
Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
Veera Eronen, Sportlife Nutrition, Joensuu

Bikini fitness – 164 cm
Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
Petra Vesala, Team Tzemppi, Pori
Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
Heta Kurko, Team Fullmetal, Palokka
Helene Koivunen, Team HEI, Kangasala

Bikini fitness + 164 cm
Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fit-X, Renko
Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
Annika Ekqvist, Team Fit Lions, Turku
Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
Saffie Jallow, Team Solana, Helsinki
Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku
Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä
Kristi Soldan, Team Optimal Fit K&M, Lahti
Malin Nordström, Team Glory, Helsinki

Body fitness – 165 cm
Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski
Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
Tanja Tuohino, Team Classic Gym, Jääli
Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
Jasmin Mantila, Team EastBody, Helsinki
Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
Nadezda Tishchenko, VV Fitness Team, Helsinki
Jasmiina Lindroth, Team Murves, Tampere
Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
Erika Ruokamo, Bad Ass Athletes, Sarvvik

Body fitness + 165 cm
Katarina Tunturi, Team Glory, Helsinki
Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
Mira Nieminen, Team Balanced Body, Lahti
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Oona Niiranen, Team Badass Athletes, Helsinki
Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
Karoliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
Elisa Lappalainen, Team Sportlife, Vantaa
Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
Heli Hölttä, TEAM West Coast Fitness Academy, Klaukkala
Katariina Lausto, Team EastBody, Helsinki

Wellness fitness – 164 cm
Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
Heidi Nykänen, Team Supermass, Helsinki
Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola
Sari Uski, Team SPower, Turku
Marja Mäkelä, Diegon Tiimi, Kerava

Wellness fitness + 164 cm
Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
Katariina Miettunen, Team Fitfarm, Jämsä
Johanna Rauma, Team Strong Body, Vantaa
Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti
Laura Huhtanen, Pro-Am Gym, Helsinki
Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää

Men’s physique – 179 cm
Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere
Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Pasi Keinänen, Team Powerhouse, Tampere
Nima Hassanpour, TEAM West Coast Fitness Academy, Turku
Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki
Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
Christian Lindqvist, Team Crew 03, Lahti
Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki
Aimo Taskinen, Team Trainda, Tampere
Theo Mbay, EI TIIMIÄ, Jyväskylä
Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku

Men’s physique – 179 cm
Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki
Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki
Antti Ala-Laurinaho, Team Green Beat, Turku
Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi
Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki

Body fitness masters
Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
Heli Hölttä, TEAM West Coast Fitness Academy, Klaukkala
Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa