7.10. LAUANTAI
NFE Junior Cup (MM-karsinta)

Body fitness juniorit – 163
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä
Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
Jessica Ena, Team Trifinity, Pietarsaari
Pirita Petäjä, Pro Trainer Team, Helsinki
Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
Ida Turunen, Team Solana, Vantaa

Body fitness juniorit + 163 cm
Laura Helin, Team Same Goal, Turku
Vera Salmi, Team Victory, Tampere
Janina Kokko, Team Force, Imatra
Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki
Linda Vallin, Team Same Goal, Tampere
Pepita Ravantti, Team FIT, Lahti
Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti

Bikini fitness juniorit – 164 cm
Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
Milla Salo, Team Same Goal, Tampere
Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
Laura Raukko, Team Force, Helsinki
Sanni Ovaska, Team Elite Academy, Hämeenlinna
Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
Iida Ylitalo, Team Bodywork, Helsinki
Laura Hartikainen, Team PowerFit, Helsinki
Miia Saarinen, Team Supermass, Tampere
Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela

Bikini fitness juniorit – 169 cm
Janina Patronen, Team Mayor´s, Järvenpää
Camilla Saarinen, Team Victory, Turku
Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Jyväskylä
Jenni Korpela, Team Karboni, Jyväskylä
Ella Enävuo, Team Supermass, Helsinki
Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
Emilia Järvenlahti, Team Trifinity, Pietarsaari
Marianne Ojalehto, Team 24 Gold, Helsinki
Emmi Nevala, Team 24Gold, Kuusamo
Mila Lounavuori, Team Golden Life

Bikini fitness juniorit + 169 cm
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
WIlhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
Miina Salmi, Team Fitbody Pro, Kuopio
Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu
Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere

Men’s physique juniorit (yksi avoin sarja)
Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
Justin Zheng, Team TLX, Tampere
Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina
Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja

Classic bodybuilding juniorit (yksi avoin sarja)
Juha Turunen, Team Sportlife, Tampere
Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
Jyri Korvala, Team JiiPee, Rovaniemi
Juuso Korpela, Team FitFarm, Vaasa
Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku

7.10. LAUANTAI
Fitness SM, osa 1

Women’s physique SM (yksi avoin sarja)
Maria Kuure, Team Classic Gym, Muhos
Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä
Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa
Sari Kaarikivi-Laine, Team Sportlife, Pirkkala

Classic bodybuilding SM – 178 cm
Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku
Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo
Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio
Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri
Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere

Classic bodybuilding SM + 178 cm
Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki
Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu
Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki
Lassi Lehtovaara, Team Mayor`s, Naantali
Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori
Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö
Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku
Johannes Luoma-aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi
Jesse Salminen, Team SportLife , Lappeenranta

8.10. SUNNUNTAI
Fitness SM, osa 2

Fitness SM (vapari)
Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti

Men’s physique SM – 173 cm
Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa
Sherko Eliassi, Team Supermass, Turku
Markus Koivula, Team Fitfarm, Hyvinkää
Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere
Reshad Amiri, Team XCore, Helsinki
Younes Salimi, Team Fullmetall, Jyväskylä
Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola
Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa

Men’s physique SM – 179 cm
David Ouamba, Badass Athletes Team, Vantaa
Jhon Jairo Cortés, Team Fitfarm, Tampere
Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere
Valtteri Alatarvas, Team Classic Gym, Oulu
Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio
Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina
Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki
Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa
Patrik Palo-oja, Team SportLife, Tampere
Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere

Men’s physique SM + 179 cm
Momar Bah, Team Mayor’s, Lahti
Rebwar Sohrabi, EI TIIMIÄ, Turku
Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki
Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti
Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
Mohamed Harid, Solana Fitness, Helsinki
Valto Harvistola, Team Fit, Lahti
Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki
Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku
Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki
Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu

Body fitness SM – 158 cm
Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä
Sanna Engström, Team Elite Academy, Naarajärvi
Susanna Koivisto, Team Balanced Body, Tampere
Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen
Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen
Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori
Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa
Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
Petra Julia Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa
Sara Riento, Team Force, Klaukkala

Body fitness SM – 163 cm
Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Seinäjoki
Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
Nina Jaukkuri, Team Force, Rovaniemi
Jonna Mäkinen, Pro Elite Team, Rovaniemi
Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma
Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa
Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa
Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki
Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hiirola
Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa
Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo
Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki
Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio

Body fitness SM – 168 cm
Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina
Katarina Tunturi, Team Supermass, Helsinki
Sanna Säkkinen,Team Mayor’s, Espoo
Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki
Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
Mervi Hartikainen, Team Victory , Espoo
Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio
Elina Oinonen, Team PPS Shop, Savonlinna
T
iina Torppa, Team SportLife, Tampere
Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti
Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra
Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu
Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa
Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö

Body fitness SM + 168 cm
Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo
Heini Hakalahti, Team NutriWorks, Kuopio
Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
Marianne Kankaisto, Team SportLife, Tampere
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli
Katariina Lausto, Team EastBody, Vantaa
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku
Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
Vera Salmi, Team Victory, Tampere
Tia Ruhanen, DreamFit Team, Mikkeli
Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäk

Bikini fitness SM – 160 cm
Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa
Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä
Päivi Hietala, Team Solana, Järvenpää
Hetti Stranden, Badass Team, Helsinki
Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
Janica Joutulainen, Team24Gold, Tuusula
Emmi Ourila, Team Jiipee, Nummela
Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti
Elina Raudasoja, Team FitFarm, Muurame
Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala
Minttu Viinikka, Team FitFarm, Jyväskylä
Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto
Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu

Bikini fitness SM – 164 cm
Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksamäki
Melina Keltaniemi, Pro Elite Team, Tuusula
Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
Marjut Kivinen, Team Solana , Vantaa
Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa
Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
Emma Lehto, Team Northern Force, Helsinki
Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu
Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa
Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio
Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava
Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja
Laura Raukko, Team Force, Helsinki

Bikini fitness SM – 169 cm
Laura Pelkonen, Team Nutriworks, Helsinki
Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Valkeakoski
Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere
Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksamäki
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere
Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki
Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori
Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava
Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa

Bikini fitness SM – 172 cm
Saara Saunamäki, Team PG, Tampere
Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
Kira Paasipuro, Badass Athletes Team, Espoo
Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
Caroliina Kinnarinen, Team Daddys Girl, Lempäälä
Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki
Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu
Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä
Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki
Jonna Nygrén-Jäntti, Team Supermass, Helsinki

Bikini fitness SM + 172 cm
Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki
Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki
Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
Heidi Eerola, Team 24 Gold, Lahti
Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki
Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu
Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti

PÄÄSYLIPUT
Kysymyksiä pääsylipuista
klikkaa tästä!

 

LIPPU INFO

MESSUJEN PÄIVÄLIPPU
20€

SM-KILPAILUJEN LIPUT
53,50 €

Liput ennakkoon 53,50 €
www.ticketmaster.fi

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksuu tapahtuu pois lähtettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.