Supermass Nutrition presents:
Bikini Fitness SM & NFE Junior Cup

Lauantaina 6. lokakuuta pidettävä Bikini fitness SM on yksi koko viikonlopun odotetuimpia kilpailuja. Bikini fitness SM-kilpailun yhteydessä järjestetään myös NFE Junior Cup, jossa on juniorisarjat bikini fitness, body fitness, classic bodybuilding ja men’s physique- lajeille.

Edellisien vuosien sunnuntaithrilleri on siirretty lauantaiaamuun, sillä samana iltapäivänä SM-kilpailijoille avautuu mahdollisuus päästä esittämään kuntoaan kansainväliselle tuomaristolle IFBB Nordic Cupissa heti SM-kisan jälkeen. Bikini fitness -faneille NFE lauantai on todella suuri päivä, sillä ensin kilpaillaan bikini fitness SM, sitten kansainvälinen IFBB Nordic Cup ja illan päättää ammattilaisten IFBB Nordic Pro, johon pääsee myös IFBB Nordic Cupin overall -voittajat. Eli kovimmilla kilpailijoilla on parhaimmillaan mahdollisuus nousta päivässä SM-kisasta kansainvälisen amatöörikilpailun kautta ammattilaisiksi!

NFE Junior Cup on suuri kilpailu juniori-ikäisille kilpailijoille, jossa he voivat kilpailla omanikäistensä sarjoissa.

Liput ovelta 40 €
Ei numeroituja paikkoja, sisältää messujen päivälipun
Liput ennakkoon TicketMasterista 43,00 € (3,00 € TicketMaster kuluja)
Klikkaa tästä ennakkomyyntiin!

Kilpailupäivän aikataulut
09:00 Bikini Fitness SM – 160, – 164, – 169, – 172, + 172 cm
12:00 NFE Junior Cup: bikini fitness, body fitness, classic bodybuilding, men’s physique
Kilpailun järjestää Suomen Fitnessurheilu ry.

KILPAILUN OSANOTTAJAT:

Bikini fitness SM – 160 cm
Johanna Koikkalainen, Team Sporttimekka, Helsinki
Asha Nabulime, Team Sporttimekka, Vantaa
Salla Käsmä, Team Glory, Oulu
Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
Clarissa Pajukoski, Team Pro Level, Forssa
Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa
Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
Anna Sihvo,
Team Pro Level, Naantali
Saara Aura, Team Supermass, Helsinki
Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
Ida Keränen, Team Sportlife, Pirkkala
Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Kaarina
Mari Saloranta, Lean Team, Tampere
Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki (m)
Sofia Fagerström, Team Body Work, Vantaa

Bikini fitness SM – 164 cm
Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
Petra Vesala, Team Tzemppi, Huittinen
Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
Vasilina Cheskidova, Team FitFabriken, Porvoo
Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
Suvi Keskinen, Team Fit, Lahti
Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Säynätsalo
Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli (m)
Sini Nyholm, Tam Supermass, Järvenpää
Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu (m)
Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio
Taija Kangas,
Team FitFabriken, Vantaa (m)
Johanna Rintala, Team Fitfarm, Tampere
Chauane Posti, Letic Pro Team, Lahti
Liisa Ahtinen, Team Supermass, Pieksämäki
Maija Pehu, EI TIIMIÄ, Kangasala

Bikini fitness SM – 169 cm
Linda Gulin, Team Glory, Helsinki
Alina Kärkkäinen, Team Bull’s All Out, Loimaa
Sandra Manner, Team Sporttimekka, Vaasa
Iida Ali-rantala, Team Solana, Seinäjoki
Justiina Juhola, Team Pro Level, Pori
Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere
Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa
Krista Lepistö, Team Balancedbody, Tampere
Jenny Dahl, EI TIIMIÄ, Helsinki
Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
Sonja Netsäinen, Team Pro Level, Vantaa
Jenna Ukkonen, Team Fullmetall, Pyhitty
Elina Kivoaho, Team Daddy’s Girl, Jyväskylä
Siiri Murto, Team Fullmetal, Jyväskylä
Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere
Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki
Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
Lotta Saariluoma, Team Body Temple, Tenhola
Olga Antufeva, Team Jiipee, Kauhava

Bikini fitness SM – 172 cm
Annika Westerlund, Team Solana, Göteborg, Ruotsi
Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
Beatriz Backman, Team Fitfabriken, Porvoo
Netta Suikkanen, Team Bull’s All Out, Helsinki
Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
Anette Virkki, VV Fitness Team, Porvoo
Julia Matilainen, Team Pro Level, Järvenpää
Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki

Bikini fitness SM + 172 cm
Katja Karhu, Team Victory, Kuusankoski
Jemika Holmström, Team Fitfabriken, Lohja
Veera Kartano, SuperMoves FitnessTeam, Raisio
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
Mirina Rannikko, Team body Temple, Salo (m)
Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari (m)
Jaana Manner, Team Fit, Seinäjoki
Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
Saralotta Engblom, Team Pro Level, Helsinki
Hanna Sjöholm, Team Bull’s All Out, Salo
Beata Rantaeskola, Team HEI, Tampere
Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
Mira Tolvanen, Team Sali 82, Turku (m)
Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki (m)
Emmi Lohva, Team Supermass, Jyväskylä

NFE JUNIOR CUP

Body fitness juniorit
Emma Antikainen, Team HEI, Helsinki
Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
Janni Hiekkataipale, Team Fitfarm, Järvenpää
Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
Lola Lerche, Team Powerfit, Espoo
Kati Arilampi, Team Fitfarm, Tampere
Katja Kröger, Team Sportlife, Pieksämäki
Iida Loukkaanhuhta, Team Victory, Espoo
Ada Kaukolahti, Team Fit, Kotka
Nelli Heikkilä, Team Glory, Helsinki

Bikini fitness juniorit – 164 cm
Vilhelmiina Sillanpää, Wellgo Fitness Team, Turku
Eveliina Henriksson, Team Kuntokeskus K&M, Lahti
Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio
Sini Nyholm, Tam Supermass, Järvenpää
Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
Sofia Linna, Team Fit, Helsinki
Eveliina Laine, Team Badass Athletes, Lahti
Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
Neariina Peltoniemi, Team Elite Academy, Turku
Sofia Fagerström, Team Body Work, Vantaa
Maija Pehu, EI TIIMIÄ, Kangasala
Ida Keränen, Team Sportlife, Pirkkala

Bikini fitness juniorit + 164 cm
Justiina Juhola, Team Pro Level, Pori
Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
Lotta Saariluoma, Team Body Temple, Tenhola
Maxine Julia Malmström, Team Fit-X, Helsinki
Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere
Johanna Virkkunen, Team Supermass, Oulu
Julia Matilainen, Team Pro Level, Järvenpää
Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo

Men’s physique juniorit
Julius Virtanen, Team Mayors, Turku
Rami Khalil, EI TIIMIÄ, Virolahti
Ville Väkeväinen, Team XCore, Vantaa
Jesse Perttu, Team Fysiomotion, Rovaniemi
Toni Jääskeläinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Robin Kronqvist, Team Fitfarm, Kokkola
Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki

Classic bodybuilding juniorit
Matias Meisalo, EI TIIMIÄ, Espoo
Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
Harri Immonen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Kalle Vehkaperä, Team Classic Gym, Oulu

MESSUJEN PÄIVÄLIPPU 25 €
Näet messut ja IFBB Nordic Cup

KILPAILULIPUT
Perjantai 20 €
Men’s Physique + Fitness SM

Lauantai päivä 40 €
Bikini SM + NFE Junior Cup

Lauantai ilta 40 €
Nordic Pro

Lauantai koko päivä 60 €
Bikini SM + NFE Junior Cup + Nordic Elite Pro

Sunnuntai 40 €
Body Fitness, Women’s Physique, Wellness, Bodybuilding, Classic Physique & Classic BB SM

ENNAKKOKILPAILULIPUT

Klikkaa tästä ennakkomyyntiin!

LIPUT
Kysymyksiä lipuista
klikkaa tästä!

 

PYSÄKÖINTI

Pysäköinti maksaa 5 euroa ennakkoon sisäänkäynnin vieressä olevasta vaatesäilytyksestä. Pysäköinti maksaa 7 euroa, jos maksu tapahtuu pois lähdettäessä, jolloin summa peritään pysäköintialueelta poistuttaessa.

 

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa